Dnes ich má skoro každá. Ste za prirodzené či umelé riasy?

shutterstock_38397877.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Riasy sú okrasou každej ženy. Každá z nás má však riasy odlišné od ostatných žien. Niektoré ich majú dlhé, niektoré husté, niektoré krátke a iné ich zasa môžu mať nevýrazné a bledé. Našťastie žijeme v časoch, ktoré prajú rôznym kozmetickým vychytávkam a tie dokážu vyčariť zvodné a sexy riasy.

Niektoré ženy majú to šťastie, že im boli do vienka dopriate krásne dlhé husté riasy. Takémuto typu rias stačí iba jemná vrstva maskary. Tým z nás, ktoré majú riasy priemerne dlhé a hustotou sú taktiež k priemeru najbližšie, sa ponúka široká škála riaseniek, ktorú ponúka každá známa kozmetická značka. Stačí si len vybrať. Pri maskare je potrebné zamerať sa na to, či chcete svoje riasy predĺžiť, dodať im hustotu či objem. 

Zdroj: Shutterstock.com

Šikovným pomocníkom môžu byť aj kliešte na riasy, ktoré ich dokážu nadvihnúť a pekne vytočiť. Po použití stačí riasy pretrieť obľúbenou maskarou. Ak však máte stále pocit, že sú riasy napriek všetkým radám nevýrazné a bez života, práve pre vás môžu byť tým správnym riešením umelé riasy. Aj v tomto smere kozmetický priemysel natoľko pokročil, že je možné vybrať si z viacerých alternatív. Z akých typov máme na výber?

Nalepovacie umelé riasy

Zdroj: Shutterstock.com

Sú určené skôr pre jednorazové použitie (ples, svadba a iná výnimočná udalosť) v prípade, že túžite po výrazných riasach iba v konkrétny deň či večer. Na výber sa vám núkajú tie najlacnejšie alternatívy až po najdrahšie, ktoré je však možné použiť opakovane.

Trsy

Zdroj: Shutterstock.com

Ich aplikácia by mala byť prevedená vyškolenou kozmetičkou. Ide o "vetvičky" rias, ktoré sa lepia pri vlastné riasy špeciálnym lepidlo. Takéto riasy môžu vydržať týždeň až dva a nie sú finančne náročné

3D riasy

Zdroj: Shutterstock.com

U nás sú pomerne novinkou a svoje najslávnejšie obdobie zaznamenali pred pár rokmi. Ich výhodou je fakt, že v prípade, že nie sú extrémne dlhé a husté, sú takmer na nerozoznanie od vašich prirodzených rias. Navyše s trvácnejšie (od niekoľkých týždňov aj viac, i keď u každej z nás to môže byť individuálne). Nevýhodou je práve to, že po finančnej stránke nepatria medzi najlacnejšie alternatívy.

Voľba medzi prirodzenými či umelými riasami je skutočne iba na vás. V prípade, že sa vaše riasy dajú pekne vytvarovať a predĺžiť maskarou, dajte prednosť tým vaším prirodzeným. V niektorých prípadoch sa však žena cíti práve s týmu umelými riasami sebavedomejšie ako s prirodzenými. Výber je skutočne iba na vás.

BRATISLAVA/ kamzakrasou.sk, Simona

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti