Banskobystrický župan Ján Lunter nebude kandidovať na post šéfa kraja

Banskobystrický župan Ján Lunter nebude kandidovať na post šéfa kraja

Štafetu má po ňom prevziať jeho syn Ondrej Lunter.

Súčasný predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter v stredu v Banskej Bystrici oznámil, že nebude kandidovať v jesenných voľbách na post šéfa kraja. Štafetu po ňom prevezme jeho syn Ondrej Lunter, terajší podpredseda BBSK.

Ako zdôraznil Ján Lunter, kandidovať nebude už aj s ohľadom na vek. Jeho plnú podporu má syn Ondrej a je rád, že v projektoch, ktoré naštartovali v kraji pred piatimi rokmi bude mať, v prípade jeho zvolenia, kto pokračovať.

Ondrej Lunter následne oficiálne oznámil, že sa bude uchádzať o dôveru voličov v BBSK ako nezávislý kandidát. Má v pláne sa uchádzať aj o širšiu politickú podporu naprieč celým politickým spektrom, okrem strany Smer-SD, Hnutie Republika a ĽSNS. Podrobnosti zverejní neskôr. Chce rozbehnúť sériu stretnutí v regióne, aby vznikol kvalitný program na najbližšie štyri roky a obsahoval to, čo ľudia v kraji potrebujú.

„Nechcem, aby sa vrátila do kraja hanba a stagnácia, ako tomu bolo pred naším vedením. Chcem stavať cesty, efektívne využívať eurofondy. Kandidujem na predsedu BBSK, aby bolo u nás normálne, že veci fungujú,“ dodal okrem iného Ondrej Lunter.

Súčasný predseda BBSK sa nebude uchádzať o žiadne funkcie a nemieni kandidovať ani na poslanca kraja.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Voľby 2022

Dôležité udalosti