Europoslanec Bilčík a ďalších sedem kolegov vyzvali na vylúčenie Smer-SD z rodiny socialistov

Europoslanec Bilčík a ďalších sedem kolegov vyzvali na vylúčenie Smer-SD z rodiny socialistov
Europoslanec Vladimír Bilčík.

Europoslanec Vladimír Bilčík (PS/Spolu) vyzval v stredu (2. 3.) v otvorenom liste Skupinu progresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D) a Stranu európskych socialistov (PES), aby zo svojich radov vylúčili Smer - sociálnu demokraciu.

Podľa jeho slov Smer sa spreneveril nielen hodnotám sociálnej demokracie, ale aj ľudským právam a demokracii. Robert Fico dnes otvorene hovorí o budúcej vládnej spolupráci s fašistickým hnutím Republika.

Prečítajte si tiež:

„Slovami krajnej pravice označuje posilnenie prítomnosti spojeneckých vojsk NATO na Slovensku za vítanie Wehrmachtu. Navyše pomáha šíriť kremeľskú propagandu a verejne hovorí o agresii Ruska voči Ukrajine ako o konflikte USA a Ruska. Jeho vyjadrenie je o to smutnejšie, že o tomto posilnení európskej bezpečnosti rozhodol sociálnodemokratický kancelár Olaf Scholz,“ napísal v statuse na sociálnej sieti.

K jeho výzve sa pridali aj ďalší naši europoslanci Ivan Štefanec a Miriam Lexmannn (EPP/KDH), Peter Pollák (EPP/OĽaNO), Martin Hojsík, Michal Šimečka a Michal Wiezik (Renew Europe/Progresívne Slovensko) a Lucia Ďuriš Nicholsonováá (Renew Europe).

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.