Domáce

Ups! Alkohol za volantom budú možno trestať nevídaným spôsobom

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

O opitých šoférov nie je núdza, ale najviac nehôd spôsobili už dávnejšie.

Alkohol za volantom budú policajti možno trestať aj zabavením auta. Návrh sa objavil v odbornej diskusii, ktorú otvorilo ministerstvo vnútra k problematike opitých šoférov. Spomínajú sa aj verejnoprospešné práce.

Nápad prichádza v období, keď ministerstvo konštatuje, že ťažko opitých ubúda. "Počet prípadov, kedy vodiči šoférujú pod vplyvom alkoholu nad jedno promile, sa darí cielenými policajnými akciami znižovať, snahou ministerstva vnútra a Prezídia Policajného zboru je pokračovať a takto odstrániť nebezpečných vodičov z ciest," napísal tlačový odbor.

O opitých núdza nie je, ale ubúdajú

Za posledných desať rokov bolo najviac dopravných nehôd s prítomnosťou alkoholu v roku 2008, a to 3122. V roku 2009 bolo 2524 dopravných nehôd zavinených pod vplyvom alkoholu, o rok neskôr ich bolo 2126, v roku 2011 klesol počet na 1903 a v roku 2012 na 1743. Vlani zavinili opití vodiči 1696 nehôd a za prvých sedem mesiacov tohto roka 899.

Znížil sa aj počet ľudí s ťažkou "opicou" ktorých chytili aj bez toho, aby spôsobili nehodu. V roku 2012 odhalili policajti 6044 prípadov, keď hladina alkoholu v krvi vodiča prekročila jedno promile, minulý rok to bolo 5094 a od januára do konca júla tohto roku 2982.
 

BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.