Záchranári dali zbohom kolegyni (†35), ktorá zahynula pri nehode

pohreb.jpg

Desiatky kytíc, vencov a veľmi veľa sĺz. Záchranári, hasiči, kamaráti a hlavne najbližšia rodina dnes na cintoríne vo Veľkom Bieli dali posledné zbohom žene, ktorú mali radi a ktorú si vážili.

"Chceme Dodike vzdať hold a úctu. Celú túto tragédiu vnímame so smútkom a považujeme to za obrovskú ľudskú aj profesionálnu stratu," povedala jedna z kolegýň. "Niektorí profesionálny záchranári sa tak nechovajú k ľuďom, ako sa chovala ona," dodáva ďalší zo záchranárov. 

Tridsaťpäťročná žena pred týždňom tragicky zahynula. Neďaleko Trnavy sa zrazila s oproti idúcim nákladiakom. Roky pomáhala iným, no jej už ale pomôcť nedokázali. "Ona bola ako slnko na jasnej oblohe. Naozaj vždy s úsmevom, ktorý dodával energiu aj ostatným kolegom," hovorí záchranárka.

"Spomienky sú také veselé, lebo ona bola veselá kopa. Vždy sa smiala, tešila. Bolo na nej vidno, že má rada život," dodáva kolega. Mladá žena zachraňovala životy v teréne. Po materskej robila operátorku v Trnave. Ostali po nej dve deti, ktorým sa záchranári rozhodli pomôcť. "Rozhodli sme sa, že urobíme zbierku. Peniaze nám posielajú aj ľudia, ktorí nie sú záchranári," hovorí jeden z kolegov. VEĽKÝ BIEL/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti