Niektoré nemocnice nevedia, ako vyplatia februárové mzdy. Od štátu nedostali covidové príplatky

Niektoré nemocnice nevedia, ako vyplatia februárové mzdy. Od štátu nedostali covidové príplatky
Zdroj: TV Markíza

Rezort zdravotníctva sklz priznáva.

Nevedia, ako vyplatia februárové mzdy. Časť nemocníc sa sťažuje, že od štátu nedostali načas peniaze na covidové príplatky pre zdravotníkov. Ak im ministerstvo dlžné milióny nevyplatí v najbližších dňoch, v hre vraj môže byť aj posúvanie výplat.

Zdravotníci, ktorí pracujú na covidových oddeleniach, majú počas pandémie každý mesiac nárok na 7-eurový rizikový príplatok k mzde. Tieto extra peniaze si nemocnice následne žiadajú od ministerstva zdravotníctva. Tento rok ale vraj preplácanie viazne.

Mesačne ide spolu o 10 miliónov eur. Rezort zdravotníctva sklz priznáva. Vraj je to preto, že kompletne od všetkých nemocníc, teda aj tých mimo asociácie, dostali žiadosti po termíne. 

Podľa asociácie, ak štát neuvoľní prostriedky do týždňa, s výplatami bude problém. Ministerstvo financií to zatiaľ komentuje len tak, že žiadosť registruje.

Zdravotníci budú mať nárok na príplatky, kým počet covidových pacientov v nemocniciach neklesne pod tisícku. Zatiaľ ich je na lôžkach stále dva a pol krát toľko.

Počty infikovaných ale postupne klesajú. Odborníci odhadujú, že pod štvorciferné číslo hospitalizovaných by sme s mohli dostať možno už koncom marca. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti