Domáce

Tehotná mamička utrpela devastačné zranenia. Ako je na tom dieťatko?

nehoda.jpg
Nehoda autobusu pri Svätom Jure.

Tehotná mamička má devastačné poranenie ruky a zlomeniny. Je na áre a musí podstúpiť operáciu. Plod je však v poriadku.

Medzi Bratislavou a Svätým Jurom havaroval autobus s niekoľkými desiatkami cestujúcich. Nehoda sa stala krátko po 10.00 hodine. Podľa prvých neoficiálnych informácií autobus mal kontakt s traktorom. Narazil do neho, odrazil sa do zvodidiel a neskôr sa prevrátil na bok.  Nehoda si zatiaľ vyžiadala jednu obeť - vodiča autobusu. Zranených bolo 33 ľudí. Medzi zranenými sú aj tri deti a tehotná žena.

Lekári a všetky zložky ako ára, centrálne príjmy a jisky boli okamžite po nehode v pohotovosti. Do nemocnice priviezli záchranky až 30 osôb. Prednosť mali ťažko zranené osoby až po tie najľahšie zranenia. Z 30 osôb je 10 ťažko zranených, 20 ľahšie zranených. 


"Z toho je 21 žien a deväť mužov rôznych vekových kategórií. Z desiatich ťažko zranených je sedem ťažko a tri stredne ťažko. Ťažko zranené sú štyri ženy s devastačnými poraneniami rúk. Najvážnejšie zranenie má 75-ročná žena, ktorá má obe ruky veľmi ťažko zranené, ide o devastačné poranenia šliach, kostí a ciev. Takéto zranenia majú aj ďalšie tri ženy, vrátane tehotnej 27-ročnej ženy. Sú hospitalizované v Ružinove, sú stabilizované a čaká ich operácia a niektoré z nich práve na operáciách sú," potvrdila hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská.

Práve 27-ročná tehotná mamička má devastačné poranenie ruky a zlomeniny. Je na áre a musí podstúpiť operáciu. Plod je však v poriadku.

U ďalších troch stredne ťažko zranených ľudí šlo najmä o otvorené zlomeniny. Ostatných 20 ľahko zranených ľudí ošetrili ambulantne. Mali pomliaždeniny, úlomky skla pod kožou, čiže bolo potrebné aj zašívanie, ale ich stav nebol taký vážny, aby ich museli hospitalizovať. 

Okrem Slovákov boli v autobuse aj štyri britskí občania. "Okamžite sme informovali ambasádu. Dvaja z nich ostávajú v nemocnici. Ide o manželský pár. Muž je zranený ťažko, má poranenie drieku, je to rezná rana. Žena je zranená stredne ťažko, má otvorenú zlomeninu predlaktia," ozrejmila hovorkyňa nemocnice UNB. BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.