Hrušovský má podporu aj od SDKÚ-DS

Pavol Frešo a Pavol Hrušovský na archívnej snímke.
Zdroj: SITA

Rozhodlo o tom prezídium strany.

Kandidát na prezidenta Pavol Hrušovský získal podporu SDKÚ-DS.

„Odporúčame voličom podporiť vo voľbách Pavla Hrušovského. Je to kandidát, ktorý má reálnu šancu postúpiť do druhého kola prezidentských volieb,“ vyhlásil dnes na brífingu predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Kandidatúru už oznámili Robert Fico (Smer-SD), Pavol Hrušovský (nominant KDH a Mosta-Híd), nezaradený poslanec Radoslav Procházka, prvý predseda KDH Ján Čarnogurský, Milan Kňažko a kandidát SMK Gyula Bárdos.

Zdroj: SITA
Ďalej podnikateľ a filantrop Andrej Kiska, Peter Osuský zo SaS, občiansky kandidát Jozef Behýl, Stanislav Martinčko (Koalícia občanov Slovenska), invalidný dôchodca z Košíc Leonid Chovanec aj Milan Melník, ktorý už v minulosti kandidoval. Zoznam kandidátov dopĺňajú Ľubica Blašková, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, kardiochirurg Viliam Fischer. Ku kandidátom by mal pribudnúť aj nominant Komunistickej strany Slovenska.

Prezidentské voľby budú na jar 2014. Predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer-SD) predpokladá, že by termín prezidentských volieb mohol oznámiť do konca roka. Súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi sa skončí funkčné obdobie 15. júna 2014, v tento deň bude inaugurovaný nový prezident SR.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.