Domáce

V Holandsku zaútočili na Slovákov. Prípadom sa zaoberá 25 vyšetrovateľov

utok na slovakov.jpg

Slováci bývali v ubytovni s asi 30-timi cudzincami zo štátov východnej Európy. Vraj tam niektorí cudzinci robili poriadny hluk, a tak nie je vylúčené že zápalná fľaša nebola určená práve Slovákom. Toto všetko však vyšetruje elitný tím.

Dvaja Slováci obeťou molotovovho koktejlu. V holandskom mestečku Velp hodil niekto našincom do izby zápalnú fľašu. Obaja skončili v nemocnici. Polícia na prípad uvalila informačné embargo. Na hrôzostrašný prípad nás upozornili Slováci pracujúci v Holandsku. Bola to vraj nočná mora. Na miesto prišli okamžite desiatky hasičov. Hovorca:

"Požiar bol zrejme spôsobený horľavou látkou, ktorú niekto hodil cez okno. Zápalná fľaša rozbila okno a oheň okamžite zasiahol 27-ročnú Slovensku a 41-ročného Slováka. Oboch museli okamžite hospitalizovať v centre pre popáleniny," potvrdil hovorca.

Ich zamestnávateľ tvrdí, že zrejme je to vážne. Obaja Slováci pracujú v mäsiarskom priemysle a do Holandska sa dostali cez pracovnú agentúru v Trenčíne. Holandské médiá hovoria o útoku na Slovákov ako o mimoriadnej udalosti, prípad totiž prevzal špeciálny tím zložený až z 25-tich vyšetrovateľov.


Holandská polícia uvalila na prípad informačné embargo, slovenské úrady sa o prípade dozvedeli, až keď sme ich na to upozornili. Polícia im však veľa neprezradila. Susko: "Došlo k incidentu pri ktorom boli zranené dve osoby, ktorých identifikovali ako slovenských občanov, momentálne sú v ošetrení na miestnej klinike," potvrdil Peter Susko z Ministerstva zahraničných vecí.

Slováci bývali v ubytovni s asi 30-timi cudzincami zo štátov východnej Európy. Vraj tam niektorí cudzinci robili poriadny hluk, a tak nie je vylúčené že zápalná fľaša nebola určená práve Slovákom. Toto všetko však vyšetruje elitný tím. Vypočúvajú susedov hľadajú svedkov, prečesávajú okolie. Chcú totiž zistiť motív. V centre pre popáleniny nám odmietli povedať ako dlho si zranených Slovákov nechajú u seba.

HOLANDSKO/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.