V Seredi zrazil vodič 17-ročné dievča. A potom prišlo prekvapenie

Auto zrazilo dievča.
Auto zrazilo dievča. Zdroj: Shutterstock.com

Vodič je podozrivý z toho, že svojím konaním porušil základné povinnosti vodiča.

Policajtov z Galanty privolali v týchto dňoch k nehode, ktorá sa stala v Seredi v blízkosti areálu športového klubu futbalu.

"Vodič zo Serede vo veku 32 rokov cúval na aute Alfa Romeo smerom od hlavného vchodu na Športovú ulicu. Bočnou stranou auta narazil do 17-ročnej chodkyne," opísala priebeh udalosti hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Dodala, že nárazom došlo k pádu dievčiny, čím utrpela ťažké zranenia nohy. Zo zlomenín sa bude liečiť viac ako šesť týždňov.

"Vodič z miesta nehody odišiel, pomoc privolalo 16-ročné dievča, ktoré zavolalo na linku 112. Alkohol u zranenej polícia nezistila. Na miesto nehody sa po viac ako hodine vrátil aj vodič auta. Policajti mu v dychu namerali 1,33 promile," priblížila hovorkyňa s tým, že vodič tvrdil, že požil alkohol až po nehode.

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre podozrenie zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Vodič je podozrivý z toho, že svojím konaním porušil základné povinnosti vodiča, zranil pri cúvaní iného účastníka cestnej premávky a nedodržal zákonom stanovené povinnosti, ktoré ukladá zákon účastníkovi dopravnej nehode.

"V zmysle zákona je každý účastník nehody povinný zdržať sa požitia alkoholu po nehode, zotrvať na mieste nehody, ohlásiť ju policajtom a poskytnúť podľa svojich možností pomoc zranenej osobe," vysvetlila Linkešová.

SEREĎ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti