Domáce

Babie leto sa zatiaľ konať nebude. Cez týždeň sa ochladí

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

V pondelok by malo byť krajšie ako v nedeľu na väčšine územia, no úplne bez zrážok to nebude.Ochladzovať sa bude v priebehu týždňa na 16 až 21 stupňov.

Družica

Východ nášho územia aj naďalej ovplyvňuje rozsiahla tlaková výš, ktorá k nám zasahuje od severovýchodu, krajšie počasie mali vďaka tomu aj na krajnom severe. Avšak takmer celý západ a stred Slovenska bol pod vplyvom oblačnosti tlakovej níže, ktorá k nám zasahuje od juhu až juhovýchodu, preto nám dnes opäť sem tam spŕchlo.

Zrážky

Zajtra by už malo byť krajšie počasie na väčšine územia, ale úplne bez zrážok to zasa nebude. Vplyv tlakovej níže by už mal slabnúť, ale aj naďalej treba rátať s popoludňajšími ojedinelými prehánkami či búrkami, ktoré sa budú vyskytovať najmä v horských oblastiach, teda na severe.

Vo štvrtok bude počasie najhoršie. Rátajte so zamračeným a upršaným počasím. Ochladenie bude pokračovať na 16 až 21 stupňov.

Teploty

Zajtra by sa väčšina územia mala nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, ale na juhu môže teplota pri slnečnom počasí vystúpiť aj vyššie.

Vietor

No a vietor bol aj dnes pokojný, zajtra sa situácia nezmení, opäť bude fúkať prevažne len slabý premenlivý.

Noc

Spočiatku budú ešte pri zväčšenej oblačnosti doznievať prehánky a búrky zo večera, ale postupne sa bude oblačnosť rozpadávať, takže aj zrážky ustanú. Len na juhozápade bude stále ešte oblačnosti aj v noci viac. Nad ránom sa budú tvoriť už spomínané hmly. Teplota do rána poklesne na 16 až 9 stupňov.


Predpoveď na zajtra

Na západe krajiny bude po ranných hmlách prevládať polojasné, prípadne až polooblačné počasie. Ak sa vyskytne nejaká prehánka, tak len popoludní v hornatejšej oblasti, v okolí Trenčína. Teplota sa vyšplhá na 24 až 27 stupňov.

Stred Slovenska bude takisto zrána zahmlený, najmä v dolinách a v kotlinách. Inak má byť pekne, spočiatku polojasno, postupne začne už okolo poludnia narastať kopovitá oblačnosť a z nej môže ojedinele aj spŕchnuť, prípadne sa vyskytne lokálna búrka. Teplota sa bude pohybovať od 22 stupňov na severe do 27 stupňov na juhu.

No a na východe sa bude počasie vyvíjať veľmi podobne. Takže zrána rátajte s lokálnymi hmlami, ale slnečné počasie tu bude stále v prevahe nad tým oblačnejší. Najmä v Popradskej kotline nie sú opäť vylúčené prehánky alebo ojedinelé búrky. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 22 až 27 stupňov. Vietor bude na väčšine územia pofukovať iba slabý premenlivý.

Hory

Ak ste v týchto dňoch náhodou na horách alebo sa tam zajtra chystáte, tak so žiadnou výraznejšou zmenou nerátajte. Počasie tam bude polooblačné až oblačné, na podhorí zrána s hustými hmlami. Najmä popoludní rátajte aj s prehánkami alebo búrkami. V nadmorskej výške 1 500 metrov sa teplota nezmení a zajtra tam má byť opäť okolo 14 stupňov.

Bio

Bio zostáva naďalej na dvojke, teda aj zajtra nás bude ovplyvňovať slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na nasledujúce dni

V utorok bude síce ešte krajšie počasie ako zajtra, ale zmení sa prúdenie, takže na severe bude chladnejšie. Spočiatku má byť jasno až polojasno a bez zrážok, ale popoludní sa bude opäť tvoriť kopovitá oblačnosť s prehánkami a búrkami. Teplota vystúpi na 20 až 26 stupňov. Na severe môže byť len okolo 18 stupňov.

V stredu začne od severozápadu pribúdať oblačnosť a s ňou aj prehánky a búrky, mierne sa ochladí na 18 až 24 stupňov.

Vo štvrtok bude počasie najhoršie, pretože sa bude cez naše územie pomaly presúvať zvlnené frontálne rozhranie, takže rátajte so zamračeným a upršaným počasím, až neskoro popoludní sa od západu začne počasie zlepšovať.

Ochladenie bude pokračovať na 16 až 21 stupňov. No a v piatok má byť krajšie, a to polooblačno až oblačno, zrážky sa očakávajú len vo východnej polovici územia. Bude stále chladno, teplota vystúpi na 18 až 22 stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.