Domáce

Hypotéky a pôžičky sú už teraz nízke. A budú ešte nižšie!

Hypotéky a pôžičky.
Hypotéky a pôžičky. Zdroj: TV Markíza

Ak plánujete úver na byt, určite si ho vybavte do konca roka.

Hypotéky a pôžičky v bankách budú ešte lacnejšie. Európska centrálna banka znížila cenu peňazí, ktoré dáva do obehu, takmer na nulu. V cenníkoch našich bánk by sa to malo prejaviť do niekoľkých týždňov.

Kto plánuje riešiť bývanie v tomto roku a zatiaľ ho neoslovila jarná kampaň, do konca roka bude určite vhodný čas kontaktovať finančného sprostredkovateľa

Šéfovia európskych národných bánk tento týždeň prekvapili.

Mario Draghi, šéf Európskej centrálnej banky: "Rada guvernérov rozhodla o znížení kľúčovej úrokovej sadzby na päť stotín percenta."

Čiže peniaze budú tlačiť do obehu pri takmer nulovom úroku. A banky ich tak budú môcť posúvať klientom ešte lacnejšie ako dnes.

A to už sú úroky najnižšie v histórii. Za rok klesli pri nových hypotékach zhruba o pol percenta, spotrebiteľské úvery sú úročené dokonca o dve percentá nižšie ako pred rokom.

Analytici sú si istí najmä zlacňovaním hypoték.

Peter Világi, senior analytik Fincentra: „Kto plánuje riešiť bývanie v tomto roku a zatiaľ ho neoslovila jarná kampaň, do konca roka bude určite vhodný čas kontaktovať finančného sprostredkovateľa a požiadať ho o spracovanie ponuky."


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti