Rady, ako sa po lete postarať o pleť a vlasy

pleť
Zdroj: Shutterstock.com

Slnko, morský vzduch, chlór z bazénov, aj letné horúčavy mohli spôsobiť, že vaša pokožka je suchšia ako obvykle a vlasy postrácali na lesku aj kvalite.

Väčšina z nás má už po letných dovolenkách. Telu sme dodali dostatok slniečka, oddychu, relaxu a nových zážitkov. Na zimu by sme vďaka letnému oddychu mali mať dostatok síl. Avšak aj organizmus nabitý dostatkom energie, naše vlasy a pleť po lete, mohli utrpieť nejaké tie ujmy. Ako sa o ne správne postarať?

Slnko, morský vzduch, chlór z bazénov, aj letné horúčavy mohli spôsobiť, že vaša pokožka je suchšia ako obvykle a vlasy postrácali na lesku aj kvalite. Aby ste ich dostali čo najskôr do poriadku, chce to urýchlene prvú pomoc. 

Zdroj: Shutterstock.com

Vlasy po lete - bývajú bez lesku, lámavé, rozštiepené, suché... Slnečné žiarenie vlasové vlákno oslabilo, letné horúčavy poškodili keratín, a tak niet divu, že naša koruna krásy pôsobí nezdravo. V lete obzvlášť trpia vlasy farbené, preto by ste si mali dopriať kvalitnú vlasovú kozmetiku, a okrem šampóna, použiť aj vlasové zábaly či masky. Ak si po lete chcete vlasy zafarbiť, zájdite radšej do kaderníckeho salóna, kde vám ich zafarbia šetrnejšie a zároveň aj ošetria. 

Zdroj: Shutterstock.com

Tvár a dekolt po lete - ak ste sa počas leta nedostatočne chránili, môžu vás na najcitlivejších miestach na tele prekvapiť ekzémy, pigmentové škvrny, nové vrásky či dokonca nejaké to alergické akné. Vaša pleť teda nutne potrebuje regeneráciu, aspoň dvojtýždňový program starostlivosti o ňu venujte pílingu aj ozdravujúcim maskám. 

S takýmito pigmentovými škvrnami ale radšej zájdite za dermatológom, odstrániť vám ich môže napríklad laserom. Ak je vaša tvár po lete veľmi precitlivelá, skúste špeciálne krémy z lekárne. V zásade však platí, aby ste ju nezaťažovali zbytočne veľkým množstvom chémie. Nechajte ju oddýchnuť a hlavne veľa hydratujte - nielen v podobe hydratačných krémov/ masiek, ale aj v podobe dostatočného prísunu vody. 

Zdroj: Shutterstock.com

Pokožka tela po lete - či ste sa opaľovaniu vyhýbali alebo nie, ak nájdete na svojom tele miesta, ktoré sú suchšie ako obvykle, treba sa o ne postarať. Vyhnite sa aspoň na nejký čas dlhým kúpeľom, ktoré pokožku viac vysušujú a hydratačné telové mlieko za žiadnych okolností neignorujte. Na obzvlášť suché miesta pomôže olivový olej (napríklad lakte či päty), podobne tak bambucké maslo. Pokojne ich do pokožky vtierajte aj niekoľkokrát denne. Navrátia jej stratenú vláčnosť a hebkosť.

BRATISLAVA/ KAMzaKRASOU.sk, Silvia

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.