Domáce

Šírava kedysi a dnes: Pozrite sa na premenu slovenského "mora"

sirava.jpg

Porozbíjané a chátrajúce budovy hotelov a takmer žiadne služby. Objekty sú už desiatky rokov v rukách súkromných majiteľov.

Ako by ste reagovali, keby to v rekreačnom stredisku, kde chcete stráviť dovolenku, vyzeralo ako po vojne? Porozbíjané a chátrajúce budovy hotelov a takmer žiadne služby. U nás to veru môžete zažiť - na Šírave.


Zákazníci Lodenice a espressa Kotva mali kedysi úžasný výhľad na vodnú plochu Šíravy. Aj napriek vynikajúcej polohe obidva objekty chátrajú. Už desiatky rokov sú v rukách súkromných majiteľov. Tí na ich opravu buď nemajú peniaze, alebo ich brzdia nevysporiadané pozemky pod či okolo budov.

Správca strediska chce na kopci postaviť bazény. Jeho projekt je zatiaľ iba na papieri. Na výstavbu totiž chýbajú peniaze.

„ Z vlastných zdrojov to nemáme šancu postaviť. Pomohla by nám dotácia z eurofondov. Zatiaľ na to ale nie je žiadna výzva," uvádza obec Vinné vo svojom stanovisku.

Iná situácia je vo vedľajšom stredisku. K bazénom, a hotelom tohto roku pribudol aj nový aquapark. Prilákať by mal rekreantov počas celého roka.

MICHALOVCE/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.