Domáce

Harlem Shake vs. Ice Bucket Challenge. Čomu sme podľahli viac?

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Do šialenstva sa zapojilo vyše 150 krajín. ALS nadácia vyzbierala približne 85 miliónov eur. No pamätáte si ešte na šialenstvo Harlem Shake? Aj to nás poriadne opantalo.

Keď sme si mysleli, že Harlem Shake ovládol celý svet a žiadna iná internetová šialenosť ho už neprekoná, mýlili sme sa. Len pred niekoľkými týždňami totiž vznikla „reťazovka", ktorá dostala milióny ľudí po celom svete. Čo to asi je?

Zapojil sa Bill Gates, Charlie Sheen aj náš slovenský prezident Andrej Kiska. Reč je samozrejme o výzve Ice Bucket Challenge (IBC). Do tejto ľadovej výzvy sa v mene charity zapojilo vyše 150 krajín. ALS nadácia vydala 7. septembra vyhlásenie, že vďaka tejto iniciatíve vyzbierala už 110 miliónov dolárov (približne 85 miliónov eur).


Tak čo teda bolo silnejšie: Harlem Shake alebo Ice Bucket Challenge? Po prvom mesiaci spustenia týchto virálnych šialenstiev mala ľadová výzva dvakrát viac videí a trikrát viac zhliadnutí ako Harlem Shake.

Ďalšou zaujímavou štatistikou je, že videá z IBC majú na Youtube viac než miliardu klikov. Videá a fotky z oblievania sú jedny z najzdieľanejších v histórii internetu.


USA/Youtube, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.