Domáce

Vodiči budú mať MHD v Bratislave celý týždeň zadarmo, nie však na každej linke

bus.jpg

Ako cestovný lístok bude slúžiť platný vodičský preukaz.

Počas tohtoročného Európskeho týždňa mobility, budú môcť vodiči automobilov využívať denné linky MHD v Bratislave bezplatne. Ako cestovný lístok im bude slúžiť platný vodičský preukaz vydaný v ktoromkoľvek štáte Európskej Únie.

V rámci tejto osvetovej akcie nebude Dopravný podnik vracalť cestovné držiteľom predplatných cestovných lístkov či predlžovať ich platnosť

Bezplatná preprava bude možná len na denných linkách MHD v dňoch od 15.9 až do 21.9. 2014 v rámci mesta Bratislava. Na nočných linkách, cezhraničných linkách 801 ,901 a regionálnych linkách 37, 630 za hranicou Bratislavy bude platiť štandardná tarifa MHD.

Dopravný podnik však upozorňuje, že ak si zabudnete vodičský preukaz, nebude možné jeho dodatočné preukázanie v doplatkovej pokladni, ako je to možné v prípade zabudnutia električenky.

"Prosíme preto cestujúcich, aby v čase bezplatného cestovania MHD v Bratislave nosili pri sebe platné vodičské preukazy", pripomína bratislavský Dopravný podnik.

"DPB si dovoľuje upozorniť cestujúcich, že nie je vo finančných možnostiach Magistrátu hlavného mesta ani Dopravného podniku Bratislava, aby v rámci tejto osvetovej akcie vracali cestovné držiteľom predplatných cestovných lístkov či predlžovali ich platnosť", uzatvára svoju tlačovú správu Dopravný podnik Bratislava.

BRATISLAVA/dpb.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.