Sobáš z rozumu? Prečo nie?!

baloghSobas.jpg

Vincent Hunt, vikomt Darleigh, zúfalo túži uniknúť pred zadúšajúcou láskou svojej matky a troch sestier, ktoré sa mu pokúšajú nájsť nevestu. Utečie do odľahlej dediny...

Z najnovšej série populárnej autorky Mary Baloghovej vychádza ďalší fascinujúci príbeh, ktorý vás opäť prenesie do regentského Anglicka. „Vo fascinujúcom príbehu sa spoja osudy vojnového hrdinu odsúdeného na život v temnote a výnimočnej ženy, ktorá mu ukáže svetlo lásky," napísal RT Book Review.

Vincent Hunt, vikomt Darleigh, zúfalo túži uniknúť pred zadúšajúcou láskou svojej matky a troch sestier, ktoré sa mu pokúšajú nájsť nevestu. Utečie do odľahlej dediny...

Zdroj: BUX

„Dosť smiešne, že uteká z domu, keďže ten dom vlastnil a mal takmer dvadsaťštyri rokov. Ale on jednoducho zdupkal. Vzal si so sebou komorníka Martina Fiska, cestovný koč s konským záprahom, truhlicu s oblečením aj inými potrebnými vecami, aby mu vydržali na jeden-dva mesiace, možno aj na šesť. Ani sám nevedel, ako dlho bude preč."

No aj na úteku mu matka s jeho sestrami nastražia manželskú pascu. A keď sa ho slečna Sophia Fryová pokúsi zachrániť, v dôsledku čoho ju vyhodia z domu, Vincent je nútený konať.

Riešenie pre nich oboch vidí v sobáši z rozumu. Plachá Sophia spočiatku jeho ponuku odmieta, ale keď ju taký krásny muž presviedča, že potrebuje ženu, akú si sám vyberie, napokon súhlasí. Môže však z takej chladnej, rozumnej dohody vzplanúť oheň veľkej lásky, po ktorej obaja tak túžia?

„Najhoršia vec na knihách Mary Baloghovej? Ich posledné strany..."
Amazon

Mary Baloghová má milióny fanúšičiek vďaka svojmu vycibrenému štýlu písania, ktorým dokáže očariť srdcia čitateliek aj na Slovensku. V rovnakom duchu je písaná aj novinka Sobáš z rozumu, ktorá opäť predstavuje sympatických hrdinov vo víre napínavých a romantických dobrodružstiev. Jej kniha je tak odkazom v zmysle citátu Antoina de Saint-Exupéryho: „Život nás učí, že láska nie je v tom, že hľadíme jeden na druhého, ale že pozeráme dopredu rovnakým smerom."


BRATISLAVA/ BUX

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti