Domáce

Počasie sa nezlepší, pripravte sa na silné búrky

shutterstock_135638897.jpg

Po upršanom dni si určite poviete, že stačilo, žiaľ v západnej polovici Slovenska to nebude platiť. Na východe si ale od zrážok oddýchnete.

Pomaly sa končí nepriaznivý a daždivý 11. septembrový deň.

Družica

Nielen u nás, ale aj v okolitých štátoch strednej Európy ovplyvňovala počasie tlaková níž, ktorej stred sa presúval zo severu nad Alpy a severný Jadran. Spomínaná tlaková níž je spojená so zvlneným frontálnym systémom a ten sa postará o daždivé počasie u nás aj v iných dňoch, takže dáždniky určite neodkladajte.


Zrážky

Z jeho oblačnosti poriadne prší a bude pršať nielen v Chorvátsku, Taliansku, ale napríklad aj v Maďarsku a samozrejme aj u nás na Slovensku. Dážď bude trvalejší a na niektorých miestach aj výdatnejší a to najmä v západnej polovici Slovenska. Tieto výdatné zrážky môžu spôsobiť aj lokálne povodne.

Teploty

Čo sa týka teplôt, tak po prechode zvlneného studeného frontu sa citeľne ochladilo najmä nad západnou Európou, Alpami, nad Českom, ale aj u nás na západe. Naopak, najvyššie teploty zostávajú v juhozápadnom a juhovýchodnom Stredomorí, kde sa ešte aj večer pohybovali okolo 28 až 29 stupňov. V Španielsku, v Turecku ale aj na Cypre sa teploty vyšplhali nad 30 stupňov. U nás na Slovensku sa budeme nachádzať v chladnejšom teplotnom pásme od 15 do 20, na východe bude zasahovať teplotné pásmo až do 25 stupňov, pretože sem prúdi teplejší vzduch od juhovýchodu.

Vietor

Vietor dnes fúkal iba slabý premenlivý a zajtra bude fúkať zväčša od východu, ale len mierne, rýchlosťou zhruba do 20 km/hod.

Doprava

Pred nami je predĺžený víkend a preto sa ho určite viacerí vyberiete stráviť mimo mesta. Jazdite opatrne, pretože prší a pršať má aj v nasledujúcich dňoch. Okrem toho sa môžu v ranných hodinách tvoriť lokálne hmly, preto majte na pamäti, že pomaly ďalej zájdete.

Noc

Noc bude oblačná až zamračená, na viacerých miestach bude naďalej pršať, miestami aj výdatnejšie. Krajšie bude iba na východe, kde bude prevažne polooblačno až oblačno a zrážky sa vyskytnú iba lokálne. Do rána sa vzduch ochladí na 15 až 12, na severe do 9 stupňov.

Západné Slovensko

Naopak škaredé upršané počasie bude pokračovať na západnom Slovensku. Lokálne môže byť dážď aj výdatnejší, takže sa na to pripravte. Teplota vystúpi iba na 16 až 20 stupňov.

Stredné Slovensko

Podobne sa bude vyvíjať počasie aj na strednom Slovensku. Obloha bude zamračená a bude z nej poriadne pršať. Dokonca nie je vylúčená ojedinelá búrka. Na severe vystúpi teplota na 16 až 17, na juhu sa vyšplhá do 20 stupňov.

Východné Slovensko

Východ našej krajiny bude mať o máličko lepšie počasie. Bude zväčša polooblačné až oblačné. A ak sa vyskytnú prehánky, tak naozaj iba ojedinele. Bude tu aj najteplejšie v rámci Slovenska a to od 18 do 24, na juhovýchode môže byť dokonca do 26 až 27 stupňov.

Hory

Žiaľ na horách bud pokračovať nepriaznivé, oblačné až zamračené a upršané počasie. Nie je vylúčený ani výskyt lokálnych búrok. Chodníky sú mokré, podmáčané, preto radšej neriskujte a urobte si iný program. V nadmorskej výške 1500 metrov bude okolo 10 až 12 stupňov.

Predpoveď na nasledujúce dni do utorku

Podľa aktuálnej predpovede sa zdá, že tlakovej níže sa tak skoro nezbavíme. Ešte aj v sobotu bude z jej oblačnosti najmä na západe pršať, alebo sa vyskytnú prehánky. Smerom na východ bude počasie oveľa krajšie. Teplota sa v tento deň vyšplhá na 17 až 25 stupňov.

V nedeľu sa bude počasie vyvíjať podobne, to znamená, že na západe bude viac oblakov aj dažďa, naopak na východe má byť menej oblačnosti aj zrážok. Teplota vystúpi na 18 až 26 stupňov.

V pondelok sa môžu ešte sem tam vyskytnúť prehánky, ale to už začne do počasia vravieť tlaková výš, takže svitá na lepšie časy. Oteplí sa na 19 až 26 stupňov.

V utorok nás môžu potrápiť iba ranné hmly, inak má byť počasie zväčša polooblačné. Teplota vystúpi na 20 až 26 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti