Domáce

Prekliatie klanu Rezešovcov. Spamätávajú sa z vlastných osobných tragédií

19 KE Rezesova reakcie.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Eve Varholíkovej Rezešovej pred maďarským súdom nepomohli peniaze ani vplyv rodinného klanu. Skôr naopak.

Eve Varholíkovej Rezešovej pred maďarským súdom nepomohli peniaze ani vplyv rodinného klanu. Skôr naopak. Je teda deväť rokov za mrežami za zabitie štyroch ľudí veľa alebo málo? Sudkyňa nedala Eve Varholíkovej Rezešovej veľkú šancu na nižší trest.


Postupne vylúčila z pojednávanie všetky znalecké posudky obhajoby. Za zabitie viacerých osôb pri dopravnej nehode pod vplyvom alkoholu je v Maďarsku trestná sadzba od päť do desať rokov. U nás by bol trest pravdepodobne ešte prísnejší.

Pochopiteľne to závisí to od miery zavinenia, ako aj od okolností nehody. Hlas ľudu je v tomto smere ešte prísnejší. Je tiež možné, že Rezešová si časť trestu odsedí na Slovensku. Musí však o to najprv požiadať. Eva Rezešová je dcéra zosnulého magnáta Alexandra Rezeša. V roku 1994 bol manažérom Mečiarovej volebnej kampane.

Vzápätí sa stáva ministrom dopravy a v divokej privatizácii získava takmer „za babku" 10 percent akcií Východoslovenských železiarní. O tri roky neskôr už vlastní takmer polovicu oceliarskeho gigantu. Rodinný klan Rezešovcov bol dlhé roky pod drobnohľadom médií i verejnosti.

Po smrti otca Alexandra v roku 2002 sa však postupne pred svetom uzavreli. Kedysi to bola jedna z najbohatších slovenských rodín, teraz sa spamätávajú z vlastných osobných tragédií.

KOŠICE/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti