Prvé zábery zadržaného policajta, ktorý po hádke zastrelil kolegu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa svedka pri incidente medzi mužmi zákona padlo až desať výstrelov.

V pondelok (14. 3.) večer zasiahla Prešov tragédia. Policajt zastrelil pri čerpacej stanici kolegu Filipa. Incidentu vraj predchádzala výmena názorov pri preberaní služby, údajne sa medzi mužmi zákona strhla prestrelka. Svedok pre TV Markíza povedal, že počul asi desať výstrelov. Muža chytili po niekoľkých hodinách od činu na Liptove.

Bezprostredne po incidente páchateľ z miesta činu ušiel na policajnom aute, ktoré zachytili na Levočskej ulici v Prešove. Následne pravdepodobne vyhodil vysielačku, a tak polícia stratila signál.

Zadržaný muž, ktorý zastrelil v Prešove policajta Filipa. Zdroj: TV Markíza

​Pôvodná informácie bola, že sa autom presúva smerom na Košice, ale neskôr sa ukázalo, že sa vydal na Žilinu. Bol niekoľko hodín na úteku. Polícia páchateľa, podľa našich informácií, krátko pred 22.00 h lokalizovala. Na miesto mal prísť vyjednávač, pretože odborníci predpokladali, že si muž chcel siahnuť na život.

Policajta Martina Turčana zadržali v Partizánskej Ľupči, informáciu krátko po utorkovej (15. 3.) polnoci potvrdila aj polícia na sociálnej sieti.

Strelcom bol vraj syn prešovskej primátorky Andrey Turčanovej. Bezprostredne po incidente sme sa informáciu pokúšali overiť.

​​Podľa našich informácií strelec údajne v minulosti trpel psychickými problémami a v osudný deň sa správal v práci zvláštne. Jeho kolega si to všimol a vraj žiadal nadriadených, aby mu odobrali zbraň. Bolo už však neskoro. Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik uviedol, že polícia sa nateraz k prípadu nebude vyjadrovať.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti