Domáce

Eliška a ruleta smrti. Krátke zamyslenie, prečo sa dejú ohavnosti

Zavraždená Eliška z Kláštorca
Zdroj: facebook.com

Jednou z najstrašnejších síl sveta je ľudské ego. Príliš často "zvalcuje" základnú etickú výzvu: "Nerob iným to, čo nechceš, aby robili tebe."

Znásilnenie a uškrtenie dieťaťa vyvoláva zdesenie, ako je možné, že sa dejú také ohavnosti. A samozrejme tlačí sa na jazyk aj otázka, čo robiť aby sa už žiadnemu dievčatku či chlapcovi (a vlastne ani nikomu dospelému) nestalo to, čím si prešla v závere svojho krátkeho života Eliška z Česka.

Bez ohľadu na to, že sa nám to nepáči, príroda vo svojej bezhraničnej rôznorodosti „rodí" aj magorov a v spoločenstve s najkomplikovanejším mozgom v známom vesmíre (myslíme ľudskom spoločenstve), sa ich vždy nájde viac.

Môžeme sa rozčuľovať, môžeme dokonca preventívne „odstrániť" jedincov, ktorí sa nám javia byť podozriví. Avšak jediné, čo nám napokon ostane, je i tak len zmierenie, že časom sa niekde nejaký magor zjaví opäť.

Hľadanie účinnej ochrany pred zvrhlíkmi, ale aj chladnokrvnými podvodníkmi a zlodejmi, totiž zrejme patrí medzi najväčšie výzvy ľudstva.

Jednoznačným pozitívom je, že v našich zemepisných šírkach žijú slušní ľudia taký dobrý život, ako asi nikdy v predošlých dejinách. Žiaľ pred ruletou, z ktorej náhodne „vystreľuje" smrť a hrozné násilie, nebudú úplne chránení pravdepodobne nikdy.

BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk, Miro Grman

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti