Zábery z pizzerie na policajta, ktorý v Prešove zastrelil kolegu, veľa naznačujú. Je na nich aj nebohý Filip

Zábery z pizzerie na policajta, ktorý v Prešove zastrelil kolegu, veľa naznačujú. Je na nich aj nebohý Filip
Policajt Martin Turčan, ktorý zastrelil kolegu, v pizzerii. Zdroj: Priemyselná kamera

Policajt, ktorý unikal po streľbe na kolegu je už za mrežami. Pri benzínovej pumpe namieril zbraň na svojho kolegu. Z motívu až mrazí. Zistili sme, čo sa dialo pred tým, než vyhasol mladý život.  

Miesto blízko stanice železničnej polície, kde kolegovia pracovali, obsadili hneď po incidente desiatky policajtov, vyšetrovateľov i kukláčov. Svedok nám povedal, že počul asi desať výstrelov.

Večerná pondelková (14. 3.) prestrelka dvoch kolegov sa stala neďaleko prešovskej železničnej stanice. Strelcom bol syn primátorky Prešova. Služobnou zbraňou ho strelil dvakrát do hrude a zasiahol srdce a rameno. Nasadol do auta a  utiekol. 

Martina Turčana dolapili ešte pred polnocou na Liptove, asi dva kilometre nad obcou Partizánska Ľupča na poľnej ceste. Zadržaný mal prestrelené pravé rameno. Policajti ho odzbrojili a spútali. Odpor nekládol. Rodina primátorky vyjadrila ľútosť nad tragickou udalosťou, pri ktorej zomrel jeho kolega, len 29-ročný Filip. 

„Niet slov útechy pre pozostalých, ktorým vyjadrujeme našu hlbokú ľútosť a sústrasť. Nedokážeme vrátiť čas, zmeniť čo sa stalo. Nerozumieme tomu, čo sa v jeho mysli odohrávalo, čo Martina viedlo k takému strašnému činu,“ napísala rodina v stanovisku pre TASR.

​Od zdroja blízkeho polícii sme sa ale dozvedeli, že sa strelec v teň deň hral so zbraňou a tvrdil, že sa rozpráva s mŕtvymi. Následne sa kolegu, ktorého neskôr zastrelil opýtal, či by chcel byť mŕtvy aj on, aby sa mohli všetci spoločne rozprávať.

Podľa našich informácií strelec údajne v minulosti trpel psychickými problémami. Ako je možné, že naďalej vykonával povolanie policajta, sme sa opýtali policajného prezidenta. 

Dočasne poverený prezident policajného zboru Štefan Hamran pre médiami povedal, že závery nevylučovali ďalšie pôsobenie v službách policajného zboru. „Keďže som ich nevidel a nemám relevantnú správu na stole s Úradu inšpekčnej služby ani z odboru kontroly odo mňa, tak sa k tomu neviem vyjadriť,“ zdôraznil. 

Nebohý Filip o jeho zvláštnom správaní okamžite informoval nadriadených. Žiadal, aby s ním nemusel byť v službe. Keď sa o tom dozvedeli ostatní kolegovia, po službe opustili svoje byty v obave, že by ich kolega mohol navštíviť.  

Zadržaný muž, ktorý zastrelil v Prešove policajta Filipa. Zdroj: TV Markíza

​„Ak sa to potvrdí, že jeho nadriadený nezohľadnil tie informácie, ktoré mal k dispozícii, ktoré naznačovali, že policajt mohol naozaj konať skratovo a je tam naozaj nejaká psychická porucha, určite bude vyvedená zodpovednosť. Ale zatiaľ také informácie, potvrdené nemáme,“ doplnil Hamran. 

Jeho zvláštne správanie zaznamenali aj kamery dvoch podnikov, ktoré počas služby navštívil. Čašníčka Katarína nám povedala, že sa jej nezdal v poriadku. Podľa jej slov nebolo síce z neho cítiť alkohol, ale mysleli si, že bol pod vplyvom nejakých omamných látok. Poznamenala, že bol roztržitý, pozeral sa na jednu na druhú stranu, ako keby niekoho hľadal. 

Na záberoch z priemyselnej kamery je Filip Suchár - Turek, ktorého o pár hodín zastrelil Martin Turčan. Zdroj: Priemyselná kamera

​V ruke mal obálku s nejakými dokumentmi a tvrdil, že si ide vybaviť súkromné veci na patológiu. V kaviarni sa zdržal približne sedem minút a pred odchodom všetkých zákazníkov pozval na poldeci. Neskôr sa zastavil v prešovskej pizzérii.

„Správanie bolo obťažujúce, snažil sa byť vtipný, ale skôr to bolo dotieravé. Potom sa rozprával s jedným zákazníkom a neskôr sa zistilo, že on ho vlastne nepoznal,“ spomenula si čašníčka Mária. 

V pizzérii si zabudol obálku s dokumentmi, po ktorú sa ale o pár minút vrátil jeho kolega. Bol ním práve nebohý Filip Suchár - Turek, ktorého o pár hodín zastrelil Martin Turčan.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti