Prešovská primátorka sa bližšie vyjadrila k tragédii svojho syna: Vstup do polície som mu neschvaľovala

Prešovská primátorka sa bližšie vyjadrila k tragédii svojho syna: Vstup do polície som mu neschvaľovala
Andrea Turčanová. Zdroj: TASR – Milan Kapusta

Zároveň naznačila svoju ďalšiu politickú budúcnosť.

Slovenskom v pondelok otriasli správy o tom, že policajt v Prešove večer zastrelil svojho 29-ročného kolegu a následne sa dal na útek. Na povrch vyplávali informácie, že strelec je synom prešovskej primátorky. Samotná Andrea Turčanová následne špekulácie o tom, že strieľal syn Martin, potvrdila. Viac sa o oficiálnom vyhlásení dočítate TU.

Bezprostredne po medializácii sa začalo hovoriť o tom, že Martin Turčan trpel psychickými problémami. „Od času, keď opustil svoju manželku a prestal komunikovať aj s nami, sme neboli v kontakte. Ozval sa nám zhruba pred mesiacom a komunikovali sme sporadicky,“ povedala Turčanová pre Korzár.

Ako dodala, vstup do radov polície sa jej nepáčil. „Policajtom bol od roku 2008, teda v tom čase som vôbec nebola známou osobou a jeho vstup do Policajného zboru som ani neschvaľovala, keďže pre to vtedy odišiel z vysokej školy,“ priznala s dôvetkom, že si jej syn tiež spravil poľovnícky kurz.

Súvisiaci obsah

​Turčanová je na čele Prešova druhé volebné obdobie. Pre citovaný zdroj naznačila, či má v pláne zabojovať o ďalšie štyri roky. „Keďže som zvažovala nekandidovať, tak asi nie.“

Prípad vyšetruje Úrad inšpekčnej služby. Rezort vnútra vzhľadom na závažnosť prípadu a počiatočnú fázu vyšetrovania neposkytuje žiadne iné informácie.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti