Domáce

Procházka predstavil kandidátku na primátorku Košíc

Bašistová a Procházka.
Bašistová a Procházka. Zdroj: TASR

Prioritou Bašistovej je zabezpečiť prácu a byty mladým, aby z mesta nemuseli odchádzať.

Predseda strany Sieť Radoslav Procházka predstavil dnes v Košiciach kandidátku na primátorku mesta Alenu Bašistovú a piatich kandidátov na starostov mestských častí Terasa, Sídlisko Dargovských hrdinov, Sever, Ťahanovce a sídlisko Nad jazerom. 

Ako na tlačovej konferencii dnes uviedla 37-ročná vysokoškolská pedagogička, ktorá sa uchádza o post primátorky Košíc, jej hlavnou prioritou je zabezpečiť prácu a byty mladým, aby z mesta nemuseli odchádzať.

„Druhou mojou snahou budú bezpečné a dôstojné Košice. Záleží mi na tom, aby sa nevyužívali len represívne opatrenia. Mojou snahou je zefektívniť prácu mestskej polície a vytvoriť napríklad rómske hliadky. Tretím cieľom je zabezpečiť, aby verejné priestranstvá patrili všetkým, nielen vyvoleným," uviedla Bašistová.

Zároveň by chcela vytvoriť mestský podnik, ktorý by priniesol prácu najmä pre mladých. Vytvoriť chce tiež školiace stredisko pre študentov. Tí by sa tam mali učiť práci so seniormi, a tak skvalitniť služby pre túto sociálnu skupinu. Tiež spomenula víziu postaviť v meste akvapark. Svoju politickú neskúsenosť Bašistová považuje skôr za výhodu, pretože dobrý primátor má byť podľa nej hlavne dobrý manažér, a nie politik, čo sa jej potvrdilo aj pri stretnutiach s politikmi a primátormi v čase, keď riadila Fond sociálneho rozvoja.

Radoslav Procházka povedal, že jej najväčšou úlohou je poraziť stranu Smer-SD. Priznal však svoje obavy z roztrieštenosti pravice, no svoj krok predstaviť kandidátku strany Sieť vysvetlil tým, že aj napriek rokovaniam a snahe postaviť kandidáta s dobrým odborným zázemím a reálnou šancou uspieť, sa stará pravica v Košiciach rozhodla zopakovať si prezidentské voľby.

Zdroj: TASR

KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.