Matka sa rozhodla zverejniť fotku dieťaťa na hranici limitu pre interrupciu

1410451730097_wps_2_Grieving_mother_releases_.jpg

„Moja snímka ukazuje, že v 24. týždni tehotenstva nemôžeme dieťa nazývať plodom. Je to malá ľudská bytosť," vyjadrila sa matka, ktorá chce osloviť budúce matky.

Smútiaca matka zverejnila snímku svojho bábätka, ktoré sa predčasne narodilo už v 24. týždni tehotenstva. Lekári dieťa po pôrode nedokázali udržať pri živote. Aj keď je možno pre niektorých nepochopiteľné, prečo matka zverejnila takúto fotku, ona chce týmto spôsobom osloviť ženy, ktoré uvažujú o interrupcii.

Emily Caines (35) z Veľkej Británie chce ukázať budúcim matkám, ako vyzerá plod v tejto fázy tehotenstva. Na Slovensku sa žena môže rozhodnúť do 24. týždňa tehotenstva pre legálne prerušenie tehotenstva, no možno netuší, ako je jej plod v skutočnosti vyvinutý.

Zdroj: dailymail.co.uk

Lekári sa predčasne narodenú Adelaide snažili udržať pri živote, no ona po hodine zomrela. Matka požiadala zdravotníkov, aby jej dcéru odfotili, kým bola ešte nažive.

„Táto snímka ukazuje, že v 24. týždni nemôžeme dieťa nazývať plodom, je to malá ľudská bytosť," vyjadrila sa Emily, ktorá prišla už o druhé dieťa. Prvé sa jej narodilo v 23. týždni tehotenstva a lekári ho nedokázali zachrániť.

„Dúfam, že táto krásna snímka mojej dcéry dokáže zmeniť názor ľudí a zmení postoj matiek, ktoré uvažujú o interrupcii," dodala Emily.

Aj keď má Emily pre matky, ktoré sa rozhodli pre umelé prerušenie tehotenstva, jasný odkaz, názor na túto tému si každý musí utvoriť sám.

LONDÝN/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.