Domáce

Kaliňák to všetkým "natrel". Európsky týždeň mobility podporil po svojom

Vicepremiér a minster vnútra Robert Kaliňák prichádza na rokovanie vlády elekromobilom.
Zdroj: TASR

Ministri vymenili limuzíny za vláčik, MHD i elektromobil.

Členovia vlády aj tento rok podporili Európsky týždeň mobility. Na zasadnutie kabinetu dnes neprišli služobnými limuzínami ale alternatívnymi spôsobmi dopravy.

Premiér Robert Fico dorazil na Úrad vlády pešo. Rovnakým spôsobom sa sem dopravili aj šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák, minister kultúry Marek Maďarič, minister dopravy Ján Počiatek a minister spravodlivosti Tomáš Borec.

 

„Keď sa prejdem pešo, ľudia majú svoje radosti a starosti, tak sa snažia s nimi rozdeliť," opísal premiér, ktorého po ceste zastavili viacerí okoloidúci. Teší ho, že sa počas toho nestretol so žiadnou agresivitou.

Rezortní šéfovia si zhodne iný spôsob dopravy do zamestnania, než služobnou limuzínou pochvaľovali. Priznali však, že iné dni po ňom takmer nesiahajú, najmä z časových dôvodov. „Vždy si hovorím, keď je tento deň mobility, že to budem robiť pravidelne, ale fakt je, že vždy sú nejaké veci, ktoré potrebujete vybaviť, zariadiť," vysvetlil Miroslav Lajčák.

MHD pravidelne chodí len Borec

Alternatívne ministri prišli len na vládu. Z domu väčšinou cestovali autami. „Prišiel som limuzínou dnes ráno. Mal som ešte nejaké povinnosti mimo mesta, tak som nemohol inak," zdôvodnil napríklad Peter Žiga. Vysvetlil, že elektromobil má ich ministerstvo zapožičané od výrobcu. „Chceme podporovať aj našu výrobu, tie autá sa vyrábajú u nás," doplnil.

Zdroj: TV Markíza

Marek Maďarič vidí význam Európskeho týždňa mobility v tom, že poukazuje na existenciu aj iných druhov dopravy ako auto. „Naozaj, v takýchto mestách ako je Bratislava to môže pre niektorých ľudí znamenať aj úsporu času," uviedol.

„Ja sa teším, ako Bratislava bude lákať vodičov, aby prestupovali do MHD. Nové električky, nové autobusy by tomu asi mohli pomôcť, že to bude zaujímavejšie, čo do pohodlia a čistoty," domnieva sa Robert Kaliňák. O niečo prázdnejšie môžu byť cesty v hlavnom meste podľa neho potom, ako bude spustená doprava električkou do Petržalky.

Pozrite si video ako vlani prišli na rokovanie vlády.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.