Domáce

Počasie nás príjemne prekvapí. Očakávame pekný zvyšok týždňa

shutterstock_144510926.jpg

Teplotne sa bude naše územie nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov. Čiže cez deň bude príjemne teplo, ale noci už začínajú byť chladnejšie.

Družica

Pohľad z družice je veľmi priaznivý, pretože na väčšinu európskeho územia zasahovala mohutná tlaková výš, ktorej stred sa presunul zo Škandinávie nad severovýchodnú Európu, teda konkrétne nad Rusko. Odtiaľ bude ešte aj zajtra priaznivo ovplyvňovať počasie nielen na Slovensku, ale aj v okolitých štátoch strednej Európy.

Teplotne sa bude naše územie nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov. Čiže cez deň bude príjemne teplo, ale noci už začínajú byť chladnejšie. Preto je lepšie sa ráno teplo obliecť.

Zrážky

Zrážky sa u nás dnes vyskytli iba slabé a naozaj iba ojedinele. Podobne na tom budeme aj zajtra, keďže dážď neočakávame. Ak si to náhodou pani príroda rozmyslí, tak zrážky budú iba slabé alebo sa vyskytnú vo forme mrholenia.

Teploty

Teplotne sa bude naše územie nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov. Čiže cez deň bude príjemne teplo, ale noci už začínajú byť chladnejšie. Preto je lepšie sa ráno teplo obliecť.

Vietor

Vietor dnes fúkal iba slabo, prípadne mierne a zajtra bude jeho rýchlosť podobná, teda bude dosahovať zhruba 20 kilometrov za hodinu. Silnejšie zafúka len v horských oblastiach, kde môže fúkať rýchlosťou okolo 30 kilometrov za hodinu a jeho smer bude prevažne juhovýchodný.


Noc

Dnešná noc bude pokojná, teda obloha má byť jasná až polojasná. Postupne sa začnú tvoriť spomínané hmly alebo nízka oblačnosť. Do rána sa vzduch ochladí na 12 až 9 stupňov na severe bude poriadne chladno a teplota poklesne až do 5 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Po rozplynutí ranných hmiel nás na západnom Slovensku čaká pekný zväčša slnečný a príjemne teplý deň. Vzduch sa popoludní zohreje na 22 až 25 stupňov.

Podobne sa bude vyvíjať počasie aj na strednom Slovensku. To znamená, že najprv sa zobudíme väčšinou do hmlistého rána, ale keď začnú slnečné lúče zohrievať vzduch , tak sa hmly rozplynú a bude prevažne iba malá oblačnosť. Na severe sa popoludní oteplí na 19 až 22 stupňov, na juhu vystúpi teplota až do 25 stupňov.

No a na východe nášho územia bude zajtra slnečných lúčov najviac, ale aj tu platí, že sa ich dočkáme až po rozplynutí ranných hmiel. Najvyššia denná teplota sa tu vyšplhá na 19 až 25 stupňov.

Hory

Počasie sa zajtra výraznejšie nezmení ani v horských oblastiach. Bude pokojné, s rannými hmlami na podhorí. Vo vyšších polohách a postupne aj na podhorí má byť zväčša iba malá oblačnosť, čo je samozrejme ideálne počasie na jesennú turistiku. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude zhruba 12stupňov. Ani v piatok sa počasie na horách výraznejšie nezmení.

Bio

Bio-predpoveď si pre nás na zajtra pripravila číslo jedna, a to je len slabá záťaž.

Predpoveď na nasledujúce dni

V piatok bude podobne ako v predošlých dňoch, teda zrána sa budú tvoriť hmly, a cez deň má prevládať iba malá oblačnosť s teplotou od 19 do 25 stupňov.

Cez víkend však začne od západu pribúdať frontálna oblačnosť s prehánkami alebo dažďom. V sobotu sa teplota ešte nezmení, a vystúpi na 19 až 26 stupňov.

V nedeľu bude počasie naďalej ovplyvňovať frontálny systém, a preto bude oblačnosť premenlivá s občasným dažďom alebo prehánkami. Ale, nie sú vylúčené ani lokálne búrky. Teplota vystúpi na 17 až 25 stupňov.

V pondelok sa po prechode frontu ochladí na 14 až 21 stupňov. Počasie bude premenlivé na mnohých miestach s prehánkami. No a v utorok má byť ešte chladnejšie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.