Domáce

Vodiči, vo štvrtok pozor na kontroly. Diaľnica D1 bude plná policajtov

Ilustračná snímka
Dopravna kontrola, policia, policajt, pokuty Zdroj: TV Markíza

Počas kontroly v čase od 10.30 h do 13.00 h sa dopravní policajti zamerajú najmä na odhaľovanie porušení pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd.

S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a eliminovať počet dopravných nehôd s trvalými následkami na zdraví alebo obeťami na životoch sa policajti Krajského dopravného inšpektorátu (KR PZ) v Bratislave počas štvrtka (18. 9.) zamerajú na disciplinovanosť vodičov jazdiacich na diaľnici D1. TASR o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Bratislave Karina Považanová.

Počas kontroly v čase od 10.30 h do 13.00 h sa dopravní policajti zamerajú najmä na odhaľovanie porušení pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd. Kontrolovať budú dodržiavanie ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy, dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami, ako aj dodržiavanie základných povinností vodiča. Vodičov neminie ani kontrola dodržiavania zákazu požívania alkoholu alebo inej návykovej látky pred alebo počas vedenia vozidla.

„Kontrolovať budeme aj označenie motorových vozidiel nálepkou preukazujúcou úhradu za používanie diaľnic a rýchlostných ciest, meranie hmotnosti nápravových tlakov a rozmerov vozidla, dodržiavanie sociálnej legislatívy, technických predpisov, technického stavu vozidiel a súvisiacich povinností vodiča a prevádzkovateľa vozidla," povedala Považanová.

Polícia vodičov upozorňuje, že v záujme ochrániť čo najviac životov účastníkov cestnej premávky a viesť ich k disciplinovanosti bude vo výkone častých osobitných kontrol na území Bratislavského kraja naďalej pokračovať.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.