Domáce

Do SDKÚ prichádza žena, ktorá má byť symbolom zmeny

Eva Babitzová je na snímke vľavo. (archív 2012)
Eva Babitzová je na snímke vľavo. (archív 2012) Zdroj: TASR

Eva Babitzová bola šéfkou Rádia Expres. Odborníci od nej v politike veľa neočakávajú.

Bývalá riaditeľka Rádia Expres Eva Babitzová mieri do politiky. Mala by sa stať členkou SDKÚ-DS. Informujú o tom denníky Sme a Hospodárske noviny vo svojich štvrtkových vydaniach.

Podľa informácií oboch denníkov oslovili Babitzovú kritici súčasného predsedu strany Pavla Freša. Delegátom ju chcú predstaviť ako novú tvár, ktorá bude jedným zo symbolov zmenenej SDKÚ. Ak by na kongrese uspeli, bývalá šéfka rádia by sa mohla stať novou podpredsedníčkou strany.

"Nebudem to komentovať," povedala pre Sme Babitzová k možnej politickej kariére.

Podpredseda SDKÚ Viliam Novotný nechcel potvrdiť ani vyvrátiť príchod Babitzovej do strany. "Blíži sa kongres a áno, uvažujeme aj o menách mimo politiky," povedal Novotný pre Hospodárske noviny. 

Tie pripomínajú, že Babitzová by mohla v SDKÚ využiť hlavne svoje manažérske skúsenosti. Rovnako tak aj znalosť médií a kontakty na ľudí z tohto prostredia. Do SDKÚ by totiž mala vstúpiť v čase, keď strane výrazne klesajú preferencie. Podľa posledného prieskumu agentúry Polis by dokonca s 3,3 percentami zostala pred bránami parlamentu.

Odborníci veľa neočakávajú

Podľa politológov je Babitzová pre bežných ľudí neznámou tvárou, a tak nemožno očakávať, že pritiahne významnú skupinu voličov.

"Nie je žiadna známa občianska aktivistka, nezaznamenal som ani, že by sa nejako politicky profilovala. Z politickej stránky je bezvýznamná," povedal pre Hospodárske noviny Tomáš Koziak z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti