Domáce

Podľa najnovšieho prieskumu by Fico sám už vládu nezostavil

Robert Fico
Zdroj: TASR

Do parlamentu by sa nedostali liberáli, národniari, ale ani komunisti, či Lipšic.

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom septembra, so ziskom 33,6 percenta by v nich zvíťazila strana Smer-SD.

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 3. do 10. septembra uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1 043 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Smer-SD - 67

Sieť - 22 

KDH 21

   OĽaNO 15

   Most-Híd 13

  SDKÚ-DS 12

Na druhom mieste by so ziskom 11,2 percenta skončila strana Sieť, nasledujú KDH (10,8 percenta), OĽaNO (7,7 percenta), Most-Híd (6,6 percenta) a ako posledná by sa do NR SR dostala SDKÚ-DS (5,8 percenta). 

Keďže je v parlamente 150 poslancov, na schválenie akéhokoľvek zákona alebo uznesenie je potrebných minimálne 76 hlasov. V prípade zmien ústavy až 90.

Za bránami parlamentu by podľa prieskumu skončili SMK (4,9 percenta), SaS (4,4), SNS (4,2), KSS (2,6), ĽS Naše Slovensko (2,3 ) a Nova (2).

Respondentom bola v prieskume položená otázka: "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany.

Ktorej strane by ste dali svoj hlas?" Z opýtaných by nešlo voliť 18,6 percenta a 15,5 percenta odpovedalo "neviem", resp. "nechcem odpovedať".

BRATISLAVA/TASR, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.