Domáce

Už štvrtý deň pripomína jedna z ulíc v Galante vojnovú zónu

galanta.jpg

Neuveriteľných 72 hodín prehľadávajú dňom i nocou experti dom plný nebezpečných chemikálií a výbušnín. Prečítajte si, čo je v prípade nové.

Dom patrí 41-ročnému Zoltánovi, ktorý si v ňom zriadil obrovské laboratórium na výrobu drog a bômb. Na Švermovu ulicu v Galante stále vpúšťajú len obyvateľov rodinných domov. Z domu, kde objavili laboratórium, postupne vynášajú nebezpečné roztoky a látky. Údajne bol celý zaprataný, chemikálie dokonca objavili aj v podkroví. Okolo 5-tej hodiny tam pristavili špeciálny kontajner.

Experti už prekopali záhradu, no podľa našich informácií tam nič nebezpečné neobjavili. Teraz ešte majú prezrieť garáž, ktorá je v blízkosti domu. Špecialisti z chemických laboratórií z Nitry robia prvotné analýzy a vzorky potom ešte posielajú na expertízu. Vzorky podozrivých roztokov odviezli na analýzu do Slovenskej Ľupče, ďalšie sú v Bratislave. Stále ale nevedia, čo mal Zoltán v chladničkách.

Školu nechali zatvorenú. "Pani riaditeľka dala žiakom riaditeľské voľno. V pondelok žiaci nastupujú v skrátenom vyučovaní," potvrdila Katarína Barcziová, šéfka odboru školstva MÚ v Galante. 

Kukláči urobili raziu aj v dome v Pustých Úľanoch. Či táto akcia súvisí s tou galantskou, zatiaľ prezídium policajného zboru nepotvrdilo. Podľa našich informácií to ale boli opäť muži z Národnej kriminálnej agentúry. Teda tí istí, ktorí sú v Zoltánovom dome.


GALANTA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.