Domáce

Expolicajt Ján Antoška na súde. Zanedbaný a s nepríčetným pohľadom

Ján Antoška na súde.
Zdroj: TV Markíza

Prokuratúra ho obvinila z viacerých lúpeží a nedovoleného ozbrojovania. Bývalý kriminalista tvrdí, že je nevinný.

Expolicajt Ján Antoška, ktorého zadržaniu predchádzala dráma v Liptovskom Mikuláši, sa dnes postavil pred súd. Prokuratúra ho obvinila z viacerých lúpeží a nedovoleného ozbrojovania. Bývalý kriminalista tvrdí, že je nevinný.

Desať mesiacov bol na úteku, napokon ho bývalí kolegovia spacifikovali pred domom jeho rodičov. Skončil s prestrelenou rukou a pätou. Na okresnom súde v Žiline sa dnes začalo hlavné pojednávanie. Expolicajta priviedla ozbrojená eskorta priamo z väzenskej nemocnice.

O barlách, zarastený, zanedbaný s nepríčetným pohľadom. V takomto stave sa dnes Antoška postavil pred sudkyňu. „Expolicajt je obžalovaný zo zločinou lúpeže ako aj z nedovoleného ozbrojovania," povedal prokurátor.

V lete minulého roku, ešte ako policajt, podľa obžaloby vylúpil trojo potravín a poštové auto. Pred súd sa dnes postavil aj so svojimi tromi komplicmi, ktorí sú tiež obžalovaní z krádeže. Stíhaní boli na slobode. Jeden z nich pristúpil na dohodu. „Klient uzavrel dohodu o vine a treste. Tak ako bola navrhovaná prokurátorom, súd ju schválil," povedala jeho obhajkyňa.

Dostal trest štyri roky a osem mesiacov natvrdo. Ďalší dvaja spolupáchatelia si na verdikt počkajú, dnes súd požiadali o pojednávnie v ich neprítomnosti až do ukončenia procesu.

Ján Antoška najskôr povedal, že bude vypovedať, no potom si to rozmyslel. Ďalšie pojednávanie bude v októbri. Ak mu vinu dokážu, hrozí mu až 12-ročné väzenie. To ale nie všetko. Čaká ho ešte jeden súd. A to zo zločinu pokusu o vraždu policajta, ku ktorému došlo počas prestrelky. Začo môže dostať aj výnimočný trest.


ŽILINA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.