Kľúčového svedka veľkých policajných káuz sa niekto pokúsil úkladne zavraždiť. Bernarda Slobodníka strážili týždne

Kľúčového svedka veľkých policajných káuz sa niekto pokúsil úkladne zavraždiť. Bernarda Slobodníka strážili týždne
Bernard Slobodník. Zdroj: TV Markíza

Exfunkcionár NAKA bol v ochrane takmer dva mesiace.

Kľúčovému svedkovi veľkých policajných káuz vraj ide o život. Bývalého funkcionára NAKA Bernarda Slobodníka preto chránili niekoľko týždňov.  Mal špeciálny režim na verejnosti aj v súkromí. Podľa zistení Markízy už policajti celú vec vyšetrujú ako pokus o úkladnú vraždu. 

Roky šéfoval elitnej jednotke, potom ho obvinili zo závažných zločinov. Ku všetkému sa priznáva. A nielen to. Svedčí proti exkolegom z polície a mnohým vplyvným mužom. Bernard Slobodník bol podľa našich informácií pod ochranou približne dva mesiace. 

V ochrane 24 hodín denne

Preto ho pred niekoľkými dňami na súd v Banskej Bystrici priviedli špeciálne vycvičení muži z Lynx commanda v nepriestrelnej veste. Bol tam svedčiť proti svojmu bývalému podriadenému v kauze úplatkov. 

"Môžem len potvrdiť, že tá nepriestrelná vesta rozhodne nebol len nejaký najnovší módny doplnok, ale má to svoje opodstatnenie," povedal nám advokát Bernarda Slobodníka Peter Kubina. 

"Snažíme sa robiť opatrenia, aby mu nebolo možné spôsobiť akúkoľvek ujmu. Máme také informácie, že mohol by byť ohrozený na živote respektíve na zdraví," potvrdil pre televíziu Markíza policajný prezident Štefan Hamran.

Kľúčového svedka mali "na muške" 

Pre množstvo káuz je svedectvo Bernarda Slobodníka kľúčové. Hovorí o úplatkoch aj o zločineckej štruktúre, ktorá mala siahať na najvyššie miesta v polícii a v bezpečnostných zložkách. Roky bol jej súčasťou. Policajný prezident hovorí, že hrozbu v takýchto prípadoch podceniť nechcú.

"O tú osobu sa staráme komplexne, keď je zaradená do programu, takže robíme komplexné opatrenia smerujúce k tomu aby tá osoba bola chránená," dodal policajný prezident.

Bývalého policajta strážili 24 hodín denne. Nedávno mal ale podľa našich informácií z ochrany vystúpiť na vlastnú žiadosť. Hrozbu voči Bernardovi Slobodníkovi vyšetruje NAKA ako pokus o úkladnú vraždu. Hľadajú tých, ktorí mali mať exfunkcionára na muške.

Viac v reportáži.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti