V Banskej Bystrici zomrelo 4-mesačné dieťa, v tele mu našli pervitín

Novorodenec
Zdroj: Shutterstock.com

Po prevoze do nemocnice lekárka oznámila, že poranenia dieťaťa nie sú zlúčiteľné so životom. Rodičov má už v rukách polícia.

Hrozná správa dnes prišla z banskobystrickej detskej nemocnice. Lekárom sa nepodarilo zachrániť malé, len 4-mesačné dieťa. Chlapčeka priviezli z Prievidze. Šokujúce je, že kojenec mal v krvi pervitín. Jeho rodičov má v rukách polícia.

O život malého chlapčeka bojovali najskôr lekári v Prievidzi. Tam nám potvrdili, že okrem zranení lebky našli v krvi aj stopy po drogách. Dieťa preto s vážnymi zraneniami previezli včera do Banskej Bystrice. Jeho stav bol ale natoľko vážny, že mu už lekári nedokázali pomôcť.

„Poranenia nie sú zlúčiteľné so životom. Dieťa javí všetky známky mozgovej smrti," oznámila Žofia Klimová, ošetrujúca lekárka.

Chlapčekových rodičov v týchto chvíľach vyšetrujú na polícii. Podľa našich informácií išlo o problémovú rodinu. To, či sa dieťa poranilo náhodou, alebo ho niekto zranil úmyselne zatiaľ policajti nevedeli povedať.

„Vzhľadom k citlivosti prípadu a nakoľko sa jedná o malé dieťa nebudeme v súčasnosti poskytovať viac informácií," hovorí krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.


PRIEVIDZA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti