Ukrajinci si prišli po hmotnú pomoc. V bratislavskom nákupnom centre stáli v nedeľu v dlhých radoch

Ukrajinci si prišli po hmotnú pomoc. V bratislavskom nákupnom centre stáli v nedeľu v dlhých radoch

Niektorí prinášajú, iní odnášajú. Vo viacerých slovenských mestách boli cez víkend humanitárne zbierky pre utečencov z Ukrajiny. Vo švíkoch praskalo aj obchodné centrum v Bratislave. Boli sme sa tam pozrieť s kamerou.

Dlhé rady, plné tašky potravín, detské kočíky, oblečenie, či matrace alebo hygienické potreby. To všetko priniesli Slováci počas víkendu na pomoc utečencom z Ukrajiny.

Zbierku organizuje iniciatíva Kto pomôže Ukrajine. Priamo na poschodí obchodného centra boli dnes dlhé zástupy ľudí. Rozdelení boli na dve skupiny – tých, čo pomoc priniesli a tých, ktorí si pre pomoc prišli. Videli sme tu najmä ukrajinské matky s deťmi, či starších ľudí. Najväčší záujem bol o jedlo.

Organizátori poprosili, aby ľudia nenosili oblečenie, majú ho aktuálne dosť. Čoho však nemajú dosť, sú základné potraviny.

Miest, kde sa dá pomoc priniesť, je na Slovensku veľa, organizátori zbierky odkazujú na svoje sociálne siete, kde nájdu ľudia všetky aktualizované informácie. Kým za sobotu si prišlo pre pomoc zopár stovák Ukrajincov, dnes, čiže v nedeľu to už bolo výrazne cez tisíc.

Viac v reportáži.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti