Domáce

Firma predá vaše auto za sumu, akú sami navrhnete. Pozor, je to podvod!

letak.jpg
Zdroj: TV Markíza,

Možno sa aj vo vašej poštovej schránke objavil leták, na ktorom je mimoriadne lákavá ponuka. Sledujte našu reportáž a nenaleťte.

Predáme vaše auto za cenu, akú si sami určite. Peniaze vám vyplatíme na ruku. Stačí ak vyplníte základné údaje na druhej strane tohto letáku a zašlete ho na našu adresu. Zdá sa vám to príliš jednoduché? Áno, ono to má jeden háčil.

Leták s inzerátom zaujal aj pána Jurka, ktorý plánoval predaj staršieho auta už dávnejšie. Všetko vyplnil a leták odoslal na uvedenú adresu. Podľa podmienok na letáku, platiť navyše nemusíte nič. Pánovi Jurkovi však prišiel list s vyúčtovaním. 

Firma sa odvolala na všeobecne záväzné zmluvné podmienky, ktoré sa však zo zmluvy vyčítať nedali. Všetky ďalšie informácie boli napísané až príliš drobným písmom. Aj to, že podmienky má firma uvedené na svojej webovej stránke.


Čo v takom prípade? „Podmienky mali by byť uvedené buď priamo v tej kúpno-predajnej zmluve, alebo mali by byť doložené k nej a osoba, ktorá podpisuje takúto zmluvu, mala by mať možnosť oboznámiť sa s nimi, "povedal Ivan Kolečava z Centra právnej pomoci.

Levická firma od pána žiada 190 eur. Firma však nemá na dverách svojho sídla žiadne označenie a keď sme sa tam boli pozrieť s kamerou, nikoho sme nenašli. Neúspešní sme boli aj v prípade telefonického rozhovoru. Linka bola neustále obsadená.

Ak sa vám stalo niečo podobné, určite nič neplaťte a obráťte sa na Slovenskú obchodnú inšpekciu, odporúča právnik.SVIDNÍK / P. Sivák

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.