Domáce

Tento fešák je najsilnejší muž Slovenska

20140920_silaci_002185106.jpg

Favoritom súťaže bol už od začiatku Peter Puzsér, ktorý reprezentoval Slovensko aj na siláckych súťažiach v Číne a Škótsku

Deväť slovenských silákov súťažilo v Dunajskej Strede o titul Najsilnejší muž Slovenska 2014. Súťaž v sobotu (20.9.) už po tretí raz zorganizoval DS Strongman Club z Dunajskej Stredy, najlepšie si so súťažnými disciplínami poradil domáci Herkules Peter Puzsér z neďalekého Okoča.
Siláci si merali sily v disciplínach - dvíhanie bremena - klady v stoji s hmotnosťou 145 kilogramov (kg), obracanie obrovskej pneumatiky, nosenie dvoch ťažkých kufrov, každý o hmotnosti 150 kg, dvíhanie betónových gulí - najväčšia mala hmotnosť 180 kg.

Záverečnou disciplínou bol mŕtvy ťah, v ktorom išlo o najväčší počet nadvihnutí osobného auta na zadnej náprave pomocou oceľovej konštrukcie, ktorá bola najťažšou pre viacerých silákov. 


Favoritom súťaže bol už od začiatku Peter Puzsér, ktorý reprezentoval Slovensko aj na siláckych súťažiach v Číne a Škótsku. V dvoch disciplínach bol ich jasným favoritom a jeho rivali Dávid Nagy a František Piroš získali plný počet bodov len v jednej disciplíne. Po troch hodinách si tak na svoje konto pripísal titul Najsilnejší muž Slovenska 2014.

Na druhom mieste sa umiestnil Dávid Nagy, na treťom František Piroš, uznanie za výkony si zaslúžili aj ostatní siláci - Roland Hegedűs, Imrich Haver, Matúš Fehér, Fridrich Berecz, Ladislav Gáspár a Tomáš Bernáth.

Prvý titul Najsilnejší muž Slovenska získal v júli 2004 na súťaži v Kolárove Braňo Golier z Bánoviec na Bebravou. Druhý titul si vybojoval v súťaži na Spišskom hrade o štyri roky neskôr Patrik Kalinka z Rožňavy. Informoval Igor Svítok z portálu Slovenské rekordy.

Na videu si pozrite ako to vyzeralo vlani v Prievidzi.


DUNAJSKÁ STREDA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.