Prešovský učiteľ, ktorý na lyžiarskom zájazde sexuálne zneužil 17 chlapcov, spoznal trest

Prešovský učiteľ, ktorý na lyžiarskom zájazde sexuálne zneužil 17 chlapcov, spoznal trest
Ilustračná snímka. Zdroj: reprofoto: tvnoviny.sk

Dnes už bývalý učiteľ využil svoje právo a na súd neprišiel.

Prešovský učiteľ, ktorý na lyžiarskom zájazde sexuálne zneužil 17 chlapcov, spoznal trest. Vo väzení má stráviť štyri a pol roka. Taký je verdikt spišskonovoveského súdu. Je to mimoriadne citlivý prípad a aj počtom obetí nemá v týchto končinách obdobu. Pedagógovi hrozil vyšší trest, no súd zohľadnil závery znaleckého posudku.  

Každému z poškodených má zaplatiť tisíc eur ako nemajetkovú ujmu, nariadili mu aj sexuálne liečenie ambulantnou formou, no týmto sa to nekončí. Taktiež dostal trest zákazu činnosti vykonávať pedagogickú, športovú, trénerskú a akúkoľvek obdobnú činnosť spojenú s dozorom, dohľadom alebo akoukoľvek starostlivosťou a kontaktom s maloletými chlapcami v trvaní sedem rokov.  

Dnes už bývalý učiteľ využil svoje právo a na súd neprišiel. Izby vtedy 12- a 13-ročných školákov obchádzal v noci. To, čo sa tam udialo, traumatizovalo celé rodiny. Obhajoba požadovala podmienečný trest, a to aj vzhľadom na závery znaleckých posudkov.  

Či je to po dnešku definitívna bodka, sa tak zatiaľ s istotou povedať nedá. To, či podajú odvolanie, ešte s určitosťou povedať nevedia.

Viac v reportáži Marka Vnenčáka.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti