Domáce

Obžalovaných z vraždy Havasiho a Patasyho st. oslobodili

Súd - kladivko
Zdroj: Shutterstock.com

Podľa súdu vyšetrovatelia urobili množstvo chýb.

Kauzu dvoch údajne mafiánskych vrážd z rokov 2004 a 2005 Petra Havasiho a Karola Patasyho st., únosov čínskych podnikateľov a nedovoleného ozbrojovania dnes Okresný súd Bratislava I uzavrel. V prípade vrážd oslobodil dvojicu obžalovaných Mariána G. a Patrika V. Na druhej strane, za únos čínskeho podnikateľa poslal do väzenia bratov Ľubomíra Ch. na 3,5 roka a Michala na tri roky. Obaja sa priznali a skutok oľutovali. V prípade druhého únosu, ktorý tiež pripisovali bratom, ich súd oslobodil. Prokurátor sa voči verdiktom hneď odvolal.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Predseda senátu po vynesení rozsudku kritizoval kľúčového svedka obžaloby Antona C. Na jeho výpovedi podľa sudcu všetko stálo a padalo. „Prejavil sa nielen ako nedôveryhodný svedok, ale aby zachránil svoju kožu, bol by schopný usvedčiť aj vlastnú matku," vyhlásil sudca. Kritizoval tiež vyšetrovateľov, ktorí podľa neho spravili fatálne chyby.

Ako príklad spomenul výpovede pri vyšetrovaní vraždy Patasyho staršieho. Svedok tu totiž rozprával, že po vražde Patasyho st. v Petržalke mu muž maskovaný parochňou a v kabáte nasadol do auta a nechal na zadnom sedadle samopal. V tom čase však bola zadokumentovaná výpoveď družky zavraždeného, ktorá povedala, že videla muža celého v čiernom s kuklou a nepriestrelnou vestou.

Aj obhajcovia obžalovaných dnes v záverečných rečiach spochybňovali kľúčového svedka. Podľa advokáta obžalovaného Mariána G. je obžaloba založená na výmysloch chráneného svedka, ktorý si po zadržaní políciou začal vymýšľať. „Išlo o primitívny obchod s políciou výhodný pre obe strany," vyhlásil. Podľa obhajcu sa nenašiel žiadny dôkaz, ktorý by potvrdil svedkovu výpoveď. Marián G. pred súdom vyhlásil, že ďakuje svedkovi Antonovi C. za to, že im pokazil život.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.