Domáce

Liberáli definitívne opúšťajú Lipšica

Lipšic
Zdroj: TV Markíza

Podľa vyhlásenia NOVA, výsledky volieb do EP ukázali, že spájanie ideológií rozdielnych prúdov voliči neprijali.

Poslanci Jozef Kollár, Juraj Miškov, Daniel Krajcer, Martin Chren a Juraj Droba odchádzajú od Daniela Lipšica. Piati muži kandidovali vo voľbách sa SaS, od Sulíka odišli v roku 2013 pre názorové rozdiely.

Informuje o tom portál sme.sk, ale vo vyhlásení poskytnutom pre tvnoviny.sk, to potvrdili aj z tlačového odboru. Podľa neho pokojný odchod piatich poslancov je racionálnym zavŕšením vnútrostraníckych diskusií o ďalšej vízii hnutia NOVA pre Slovensko.

Podľa najnovšieho prieskumu by sa NOVA nedostala do parlamentu, získala iba dve percentá hlasov.

„Napriek úspešnému výsledku aj voľby do Európskeho parlamentu ukázali, že spájanie ideologicky rozdielnych prúdov voliči neprijali. Hnutie NOVA aj naďalej ponúka priestor pre ľudí s rôznymi svetonázormi. Hlavný dôraz však bude od teraz klásť na vytvorenie programu pre slušnejšiu a spravodlivejšiu krajinu s ľuďmi, ktorí majú čistý štít a úspešný životný príbeh," píše sa vo vyhlásení.

O rozpade sa hovorí od leta, kedy delegáti snemu odmietli frakcie. V parlamente ostane tak iba jeden zástupca NOVA, nezaradený poslanec Lipšic.

Strana však uspela v eurovoľbách, kde sa z druhého miesta preferenčnými hlasmi dostala do EP Jana Žitňanská. Z 1. miesta kandidoval Kollár.BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.