Domáce

Črtá sa ďalší Procházkov "prúser"? A opäť s peniazmi?

Radoslav Procházka
Radoslav Procházka Zdroj: TASR

Lídra mladej strany Sieť už skôr obvinil Igor Matovič zo snáh manipulovať oficiálne účtovníctvo, tentoraz sa objavil podozrivý úver.

Lídra mladej strany Sieť Radoslava Procházka už skôr obvinil Igor Matovič zo snáh manipulovať oficiálne účtovníctvo pri kandidatúre na prezidenta, tentoraz sa objavil podozrivý úver pre samotnú stranu, upozornil denník Plus jeden deň.

Procházkovi sa vraj podarilo získať pôžičku 800-tisíc eur, hoci založil pozemky v Bátorových Kosihách pri Komárne a vo Vyšnej Boci neďaleko Liptovského Mikuláša v celkovej hodnote "len" približne 250-tisíc eur.

Podnikateľské úvery banka posudzuje vždy individuálne,“ reagoval na otázku, ako sa podarilo strane dostať k úveru, hovorca veriteľa Zdeněk Kovář. 

Sieť plánuje dlh splatiť zo štátneho príspevku za voľby v roku 2016 a jej predstavitelia nepredpokladajú, že by musela siahnuť po pláne B, pretože nezíska dostatok hlasov. „Sme presvedčení o tom, že potenciál Siete je taký, aby k plánu B nedošlo," povedal hovorca strany Ján Orlovský.


BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.