PRVÁ ČASŤ: Ako ľahšie schudnúť podľa znamenia

shutterstock_89050666.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Nech skúšate akékoľvek techniky, nezaberajú? Alebo sa ručička na vašej váhe pohybuje akosi pomaly, napriek tomu, že ste vo svojom živote urobili radikálne zmeny?

Možno vám pomôžu aj rady, ktoré platia jednotlivé znamenia slnečného horoskopu. Stačí si nájsť to svoje.

BARAN

Keďže sa častokrát priveľmi rozčuľuje a zároveň žije pomerne hektický život, neraz na ich jedálnom lístku nájdete aj nezdravé jedlo z fast foodu. Barani žijú rýchlo a podľa toho sa stravujú. Potom môžete byť prekvapení, že napriek tomu, že majú dostatok pohybu a venujú sa nejakému športu, predsa len sa tuk drží na tých nesprávnych miestach.

Čo by mali jesť?

Barani by v prvom rade mali znížiť počet vypitých kávičiek denne (obzvlášť, ak ich radi sladia), sladké nápoje by mali vymeniť za bylinkové čaje (vhodná je materina dúška, aj lipa na upokojenie), a samozrejme vylúčiť všetky polotovary a fastfoodové jedlá. Za vhodnú diétu sa považuje taká, ktorá bude mať dostatočný prísun bielkovín a čo najmenej sacharidov.

Ako by mali cvičiť?

Barani sú ohnivé znamenia. Aby sa nenudili a nemali pocit stereotypu, cviky by mali striedať. Ideálne trikrát do týždňa. Pre Baranov sú vhodné kardio cvičenia a rytmické + kolektívne športy. Vyskúšajte napríklad zumbu, piloxing, no čas od času dajte svojmu telu zabrať aj vo fitku.

BÝK

Býci sa radia k mimoriadne gurmánskym znameniam, ktoré sa v chutnom jedle dokážu poriadne vyžívať. Aj preto mávajú problémy s trávením, najmä v prípade, keď si "roztiahnu! svoj žalúdok a nenápadne zvyšujú dávky na tanieri. Keď sa k tomu zapojí aj ich sklon k pohodlnosti, sklon k nadváhe je po ruke.

Čo by mali jesť?

Býci by v prvom rade mali obmedziť pečivo a mastné jedlá. Klasický tuk by mali vymeniť za olivový olej a naučiť sa variť v prvom rade na ňom. Zamilovať by si mali všetky zdravé formy varenia, vrátane varenia na pare. Obmedziť tiež alkohol a sladkosti a samozrejme nočné pojedanie, ktoré majú mnohí Býci v obľube.

Ako by mali cvičiť?

Keďže patria skôr k lenivejším znameniam, ktorým sa veľmi nechce hýbať a už vôbec nie potiť sa, ideálne je pre nich plávanie. Vďaka svojej tvrdohlavosti si môžu zvoliť aj športy, kde sú potrebné isté výzvy. Napríklad v takom behu môžu dosiahnuť viac, než si myslia.

BLÍŽENCI

Dobrodružní Blíženci, ktorí sú charakteristický viacerými tvárami, potrebujú neustále zmeny. Aj preto sa im trošku ťažšie zhadzujú kilá, ktoré im najviac zasadnú na stehná, lýtka a zadok. Blíženec je pomerne netrpezlivé stvorenie, a tak pri jednom cvičení dlho nevydrží.

Čo by mali jesť?

Blíženci majú na tanieri radi zmenu, obľubujú nové chute, najlepšia je pre nich stredomorská diéta, dobre im ale urobí tiež sushi alebo kvalitne pripravená čína. Vyhýbať by sa však mali glutamanu, čipsom, sušienkam a zbytočnému zobkaniu pred televízorom, ale tiež jedeniu za chôdze.

Ako by mali cvičiť?

Pre toto spoločenské znamenie sú vhodné kolektívne športy, ktoré nie sú len drinou, ale taktiež hrou a zábavou. Ide napríklad o tenis, squash, basketbal, ale tiež spoločenské tance.

RACI

Toto znamenie máva veľmi citlivý žalúdok, napriek tomu si nie vždy dá pozor na to, čo zje. Hlavným problémom je jeho nepravidelné stravovanie. Raz sa naje do prasknutia, inokedy hladuje celý deň. Riešením by mali byť pravidelné raňajky, obedy aj večere.

Čo by mali jesť?

Ideálne každé tri až štyri hodiny menšie a zdravé porcie. Na ich jedálničku by nemalo chýbať ovocie, aj čerstvá zelenina. Raci by sa mali pravidelne detoxikovať a keďže ich vládnucou planétou je Mesiac, očistu aj stravu by mali prispôsobiť jeho pohybom.

Ako by mali cvičiť?

Vhodné cviky sú relaxačné, napríklad joga či cvičenie Piatich Tibeťanov. Raci sa dokážu odreagovať aj vo vode, takže plávanie alebo aqua aerobic, ich taktiež dokáže udržať v skvelej forme.

BRATISLAVA/ KAMzaKRASOU.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti