Domáce

Otec mŕtveho dieťatka, ktorému našli v tele pervitín, odišiel zo súdu voľný

otec.jpg

Sudkyňa uznala, že na útek nemá otec mŕtveho 4-mesačného dieťatka dôvod, a tak bude stíhaný na slobode.

Kojenca udržujú iba na prístrojoch. V piatok sme vás informovali o mimoriadne smutnej udalosti z Prievidze. Štvormesačný chlapec má vážne poranenú hlavu a dokonca mal mať v sebe aj pervitín. Z ublíženia na zdraví obvinili otca dieťaťa.

Takto si dnes 43-ročný muž zakrýval tvár na súde. Podľa polície je zodpovedný za zranenie svojho syna. "V stredu do obeda prebaľoval svojho malého syna. Na krátky čas ho ponechal na prebaľovacom pulte, ktorý bol uložený na práčke a šiel po plienku. Keď sa po chvíľke vrátil k synčekovi, tento ležal spadnutý na zemi.," opísala incident hovorkyňa trenčianskej polície Elena Antalová. 

Dieťa plakalo, ale po chvíli sa upokojilo. Večer chlapček prestal dýchať. Ako prví ho ošetrovali v bojnickej nemocnici. Tu nám potvrdili, že okrem zranenia hlavy malo dieťa v sebe aj drogy. "Bolo sem privezené predávkované, tak v podstate okamžite po základnom ošetrení bolo prevezené na špecializované pracovisko do Banskej Bystrice," povedal nám v piatok námestník riaditeľa bojnickej nemocnice Jozef Kubík.

Stav dieťaťa bol ale vážny. Lekári mu veľké šance na život už nedávali. "Javí všetky známky mozgovej smrti," potvrdila v piatok lekárka Žofia Klimová. "Prievidzskí policajti ešte vo štvrtok neskoro večer zadržali podozrivých- rodičov dieťaťa. V sobotu prepustili matku dieťaťa. Otec zostal v cele," dodala policajná hovorkyňa. 


Po štyroch dňoch strávených v cele predbežného zadržania sa dnes otec dieťaťa postavil pred súd. Rozhodovalo sa o vyšetrovacej väzbe. Štyridsaťtriročný Miroslav prišiel spútaný, no zo súdu odchádzal už s voľnými rukami. Vyšetrovať ho budú na slobode.

"Prokurátor navrhol obvineného vziať do väzby z dôvodu, že by mohol utiecť alebo sa skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu. Zabezpečené dôkazy ale podľa sudkyne neodôvodňujú takúto obavu, preto na útekovú väzbu nie je zákonný dôvod," vyjadril sa hovorca súdov v trenčianskom kraji Roman Tarabus.  

Dieťa udržujú pri živote iba prístroje. Podľa našich informácii zisťujú, či naozaj malo v tele drogy. Potom by ho už mali od prístrojov odpojiť.

PRIEVIDZA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.