Viac ako rok si odsedel za brata. Ten sa priznal, no sudca mu neuveril

Nevinný odsúdený - Végh
Zdroj: TV Markíza

O prípade Petra Végha sme vás informovali včera. Celý trest, ktorý mal v skutočnosti dostať jeho brat, si odsedel on. Prečo?

O prípade Petra Végha, ktorý pre justičný omyl strávil vo väznici 16 mesiacov, sme vás informovali včera. Celý trest, ktorý mal v skutočnosti dostať jeho brat, si odsedel on. A to napriek tomu, že nielen pred našimi kamerami, ale aj priamo pred sudcom, sa ku krádeži priznal skutočný páchateľ!

Prečo teda súd poslal za mreže nevinného?

Sudca si pritom mohol jednoducho overiť, či ho naozaj chcú títo dvaja bratia oklamať. Policajti totiž mali odtlačky z miesta činu.

Martin chcel vykradnúť novinový stánok, no policajti ho chytili priamo pri čine. Muž bez dokladov tvrdil, že sa volá Peter Végh. Súd ho poslal na 16 mesiacov do väzenia. Pri vynesení rozsudku ale nebol, a tak ho do výkonu trestu mali dodať policajti, ktorí ho nikdy nevideli.

A ako v tomto prípade postupoval súd, ktorý Petra poslal do väzenia?

Uväznený Peter Végh požiadal o obnovu konania a v rukách mal naozaj dobrý tromf. V jeho bratovi Martinovi sa totiž ozvalo svedomie a ku všetkému sa priznal. Sudca, ktorý mohol dať veci do poriadku, mu však neuveril.

Martin si s odstupom času už nepamätal farbu mreží a pomýlil sa aj pri odhade dĺžky tyče, ktorou ich vypáčil. „Martin sa priznal. A to, že si nepamätal presne, akej farby sú mreže a aká je dlhá tá tyč, no tak nehnevajte sa, po dvoch rokoch, kto by si to pamätal?" informovala partnerka odsúdeného.

Sudca si pritom mohol jednoducho overiť, či ho naozaj chcú títo dvaja bratia oklamať. Policajti totiž mali odtlačky z miesta činu. Ak by ich porovnali s Martinovými odtlačkami a zhodovali by sa, kradol Martin. Prečo to súd neurobil?


BRATISLAVA/TVMarkíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti