Domáce

V ďalších dňoch určite zájdite na peknú jesennú prechádzku

shutterstock_151779557.jpg

Rána sú síce veľmi chladné a v posledných dňoch už nejde len o prízemný mráz, pretože na niektorých miestach Slovenska namerali aj mínusové teploty, počas dňa sa ale vždy ešte počasie oteplí, takže sa môžete tešiť na krásne jesenné počasie s farebným prostredím.

Aj napriek poriadne chladnému ránu, môžeme skonštatovať, že posledné dni, boli veľmi príjemné, pretože na väčšine územia prevládalo slnko. Nasledujúce dni sa síce počasie prechodne zmení, ale máme pre vás pripravené aj priaznivejšie informácie.

Družica

Priamo cez strednú Európu postupovala smerom na východ tlaková výš, ktorá svojimi slnečnými lúčmi potešila určite nejedného z nás. Jej stred sa bude presúvať ďalej na východ, takže vn ajbližších dňoch tu už budeme mať iné počasie. Keďže nič netrvá večne a v atmosfére je všetko neustále v pohybe, tak sa v tesnom závese za tlakovou výšou začala od západu nasúvať frontálna oblačnosť, ktorá ovplyvní počasie u nás v noci a vo štvrtok.

Zrážky

Po zväčša slnečnom dni sa opäť vrátime do toho menej príjemného, teda zrážkového počasia, pretože spomínaný frontálny systém prinesie nielen veľkú oblačnosť, ale aj občasný dážď, prípadne prehánky, ktoré budú vo vysokých horských polohách dokonca snehové. Zrážky však budú s veľkou pravdepodobnosťou iba slabé.

Teploty

Ráno bolo veľmi chladné. A nešlo iba o prízemný mráz, pretože napríklad v Telgárte namerali -2 stupne vo výške dvoch metrov. Cez deň sa predsa len vzduch nakoniec oteplil a to na celkom príjemné hodnoty. Rátajte však s tým, že štvrtkové ráno bude tiež chladné, preto sa teplo oblečte. Cez deň sa bude Slovensko nachádzať v teplotnom pásme iba od 10 až 15 stupňov. Na juhu síce bude o dva až tri stupne teplejšie, ale nezabúdajte, že jeseň je už naozaj tu.

Vietor

Vietor sa postupne utíšil a fúkal prevažne od juhovýchodu až juhu. V noci bude tiež fúkať južný, ale cez deň sa už zmení na mierny západný, čo je rýchlosť zhruba do 20 km/hod.

Doprava

Jazdite opatrne, najmä v ranných hodinách, kedy sa môžu tvoriť hmly, alebo nízka oblačnosť. Cez deň pozor na mokré cesty, pretože má na niektorých miestach pršať a opatrní buďte aj preto, že mesiac je prave teraz v nove a podobne ako pri splne môže ovplyvniť naše reakcie, pohotovosť a nervozitu za volantom.

Noc

Noc bude spočiatku jasná alebo len málooblačná, postupne sa však začne od západu oblačnosť zväčšovať nie je vylúčené, že nad ránom sa objavia aj slabé prehánky. Do rána sa vzduch poriadne ochladí a to na 8 až 4 stupne, na severe bude miestami len okolo nuly.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska má byť premenlivo oblačný deň miestami s prehánkami, ktoré však budú iba slabé. Teplota vystúpi na 15 až 18 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude tiež obloha raz zatiahnutá veľkou oblačnosťou a v zápätí na to môže byť jasno. Bude teda premenlivá oblačnosť, miestami takisto so slabými prehánkami. Na severe sa poriadne oblečte, pretože sa tam teplota popoludní vyšplhá iba na 10 až 14, na juhu sa vytiahne o niečo vyššie a to do 17 stupňov.

Východné Slovensko

Podobne sa bude vyvíjať počasie aj na východe našej krajiny. To znamená, že na oblohe sa bude premávať oblačnosť raz veľká a následne hneď malá. Prehánky sa vyskytnú častejšie na severe, ako na juhu, ale budú iba slabé. Teplota sa vyšplhá na 11 až 17 stupňov.

Hory

Aj na horách bude štvrtkový deň iný ako bol ten dnešný. Bude viac oblakov a tiež aj slabých zrážok, ktoré môžu byť vo vrcholových polohách snehové. Na podhorí sa môže v ranných hodinách tvoriť hmla. V nadmorskej výške 1500 metrov bude okolo 5 až 6 stupňov..

Predpoveď počasie do soboty

Pre babie leto je typické postavenie tlakovej výše nad vnútrozemím Európy , teda nad strednou Európou. Podľa aktuálnych predpovedí to vyzerá tak, že sa ho v ďalších dňoch naozaj dočkáme.

V piatok sa k nám začne od západu rozširovať tlaková výš a jej stred sa bude iba veľmi pomaly presúvať práve cez strednú Európu na juhovýchod. V tento deň sa ešte miestami vyskytnú prehánky. Teplota sa vyšplhá na 11 až 18 stupňov. Po zadnej strane tejto tlakovej výše k nám začne ale v ďalších dňoch prúdiť od juhozápadný teplý vzduch a tým sú vlastne splnené podmienky pre tzv. babie leto.

Aj pavúčiky sa spolu s pavučinami hlásia už o slovo, takže počasie, ktoré nás čaká od víkendu bude prevažne málooblačné s rannými hmlami a s príjemnou teplotou zhruba od 13 do 23 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.