Domáce

Levického úžerníka chytili policajti priamo pri čine

shutterstock_123438412.jpg

Dlžníkom, ktorí sa zdráhali vrátiť požičané peniaze aj s 30-percentným úrokom údajne hrozil, že na nich pošle svojich chlapcov a tí s nimi "spravia poriadok". Dokonca, že im zlomí väzy, či zakope v lese.

Priživoval sa vydieraním slabších, ale tomu je koniec. Levickí kriminalisti posadili za mreže 36-ročného muža, ktorý požičiaval peniaze za obrovské úroky. V Tekovských Lužanoch si tak vydýchli desiatky ľudí. Ľudí odkázaných na pôžičky zneužíval skoro dva roky.

Dlžníkom sa vyhrážal ublížením a zakopaním v lese

Veľa rodín v okolí mala problémy s financiami. Mesačne si potrebovala požičať aj pani Daniela, ktorá má doma štyri deti.

Ponuka muža podávajúceho pomocnú ruku teda prišla vhod mnohým v obci. Najprv údajne požičiaval peniaze za 30-percentný úrok, potom ho však postupne navyšoval. Úroky boli nekresťanské a niekedy dosahovali aj troj, či štvornásobok požičanej sumy.

Akoby toho nebolo málo, prefíkaný úžerník sa snažil donútiť aj pána Jána, aby si založil vlastnú firmu. Tým, ktorí sa zdráhali vrátiť požičané peniaze s neprimerane vysokým úrokom údajne hrozil, že na nich pošle svojich chlapcov a tí s nimi "spravia poriadok". Dokonca, že im zlomí väzy, či zakope v lese.

"Hrozil mi, že mi poláme nohy," spomína vydesený pán Ďurčík.

Muža podozrivého z úžery prezývaného Vlasto však dnes dolapili policajti pred miestnou poštou práve vo chvíli, keď preberal peniaze. Návštevníci pošty počuli veľký krik a videli, ako hodil svoj občiansky preukaz do najbližšej jamy.

Kriminalisti predpokladajú, že ľudí, ktorí boli poškodení, je viac a vyzývajú ich, aby sa prihlásili na polícii. O ďalšom osude obvineného muža rozhodne sudca zajtra.

LEVICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.