Domáce

V dome Zoltána z Galanty našli nebezpečné látky, aké mal aj Anders Breivik

zoltan.jpg

Policajný prezident tvrdí, že isté látky pripomínajú kontaktné jedy. Pri styku s pokožkou je človek mŕtvy prakticky do niekoľkých sekúnd. Ak by to expertíza potvrdila, ktokoľvek by nimi dokázal usmrtiť tisíce ľudí.

Päťsto stôp! Taký arzenál zaistili policajti v dome v Galante za celý týždeň. Policajný prezident priznal, že dlhšiu domovú prehliadku si nepamätá. V dome Zoltána Antala ale objavili mimoriadne nebezpečné chemické látky. Niečo podobné našli aj u nórskeho vraha Andersa Breivika, ktorý má na svedomí až 76 ľudí.

Takto vstupovali do domu Zoltána Antala policajný špecialisti. Po vyše týždni je už jasné, že zaistili 500 stôp - kvapalné aj tuhé látky putovali na expertízu. Medzi nimi aj deväť kilogramov pentritu -nebezpečnej trhaviny, ktorá sa používa na vojenské a špeciálne účely.

Policajný prezident tvrdí, že isté látky pripomínajú kontaktné jedy. Aj preto museli postupovať opatrne. Pri styku s pokožkou je človek mŕtvy prakticky do niekoľkých sekúnd. Ak by to expertíza potvrdila, ktokoľvek by nimi dokázal usmrtiť tisíce ľudí.

Na Švermovej ulici v Galante je už všetko v starých koľajách. Pásky zmizli a už tu nič nepripomína niekoľkodňové policajné manévre. Do domu sa vrátila Zoltánova mama, ktorá bola celý týždeň u príbuzných. Chceli sme sa jej spýtať, čo na to všetko hovorí a či vedela, čo tam jej syn vyrába.

Jej odpoveď bola ale stručná: "Ja som po operácii chrbtice, mala by som ležať, nebudem nič hovoriť." Štyridsaťjedenročný Zoltán mal podľa našich informácií výbušniny aj pod vlastnou posteľou.

Antal sa údajne pred zatknutím známym chválil, že má mať obrovský kšeft. Objednávka mala vraj smerovať na juh - do Maďarska, odkiaľ pochádza jeho otec. Podľa toho, čo sa nám podarilo zistiť, ale policajtom na výsluchu tvrdil, že doma nebol niekoľko dní a nič z toho nepatrilo jemu. "V dome sme našli aj trhavinu, ktorú mal aj Anders Breivik," povedal nám policajný prezident Tibor Gašpar.GALANTA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti