Domáce

Bola lekárka triezva či opitá? Na jej podozrivé správanie upozornili pacienti

Pacienti si myslia, že ich lekárka ordinuje opitá.
Zdroj: TV Markíza

Samosprávny kraj sa do ambulancie chystá na kontrolu. Lepšie neskoro ako nikdy, však v tomto prípade zrejme platiť nebude.

Aj vy musíte niekedy pred nástupom do práce fúkať? Nie všetci sú tak ostro sledovaní, dokonca ani tí, ktorí rozhodujú o zdraví iných ľudí. Pozrite sa ako zareagovali kompetentní na hlásenie od pacienta, že lekárka je v podnapitom stave.

Na podozrivo vyzerajúci lekárku nás upozornili pacienti, ktorých vyšetrila dopoludnia. Či boli sťažnosti na mieste, sme sa jej opýtali priamo v ambulancii.

Tu je dialóg medzi lekárkou a redaktorkou TV Markíza.

Redaktorka: "Viete sa zaručiť, že ste dnes nič nevypili?"

Lekárka: "Vyzerám tak?"

Redaktorka: "Ja to neviem posúdiť, ja sa to pýtam vás."

Lekárka: "A toto mi nahrávate do kamery?"

Redaktorka: "Čiže nevypili ste si?"

Lekárka: "A kedy som mala? Od šiestej sme tu, robím vkuse ako magor a to čo chce byť? Ja za tým nevidím nič iné len zákernosť"

Na základe občianskeho podnetu začal konať aj samosprávny kraj, ktorý lekárom vydáva licencie. O 12.00 hodine nám hovorca povedal, že do pol hodiny situáciu preveria, tesne pred treťou ale prišla táto odpoveď.

Miroslav Belička, hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja: "Z dôvodu časovej tiesne a vzhľadom k tomu, že náš úrad nemá zákonnú možnosť v tomto smere konať a overiť podnet, sme telefonicky o podnete informovali políciu so žiadosťou, aby vo veci konali a podali nám informáciu o výsledku."

Policajti skutočne prišli - po tretej hodine aj s testerom - skontrolovať už ale nebolo koho.

Podľa ordinačných hodín má byť lekárka v práci do pol štvrtej, poslednú polhodinu má vyčlenenú na administratívu. My sme ju dnes videli odchádzať už o tretej. Nasadla do auta, no nie za volant. Šoférovala jej sestrička.

Vyšetrovala pacientov lekárka triezva, alebo opitá? Samosprávny kraj sa do ambulancie chystá na kontrolu. Lepšie neskoro ako nikdy, však v tomto prípade zrejme platiť nebude.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.