Mikulec si za rozhodnutím zapojiť súkromnú firmu do riadenia krízy stojí. Odvoláva sa už iba na jedno meno

Mikulec si za rozhodnutím zapojiť súkromnú firmu do riadenia krízy stojí. Odvoláva sa už iba na jedno meno
Roman Mikulec ukazuje príklad rámcovej dohody Zapojenie spoločnosti Dustream production s.r.o. a dobrovoľníkov. Zdroj: TASR

Keďže ministerstvo vnútra zapojilo do riadenia utečeneckej krízy súkromnú eventovú firmu Dustream za 2,5 milióna eur priamo, bez výberového konania, šéf rezortu Roman Mikulec sa nevyhol kritike. Po tom čo dobrovoľnícke organizácie popreli, že mu firmu odporučili, ako tvrdil, rozhodol sa pre rázny krok. 

Rozhodol sa v piatok (25. 3.) prísť priamo do veľkokapacitného centra v Michalovciach, aby celú situáciu objasnil. Kým deň predtým menoval konkrétne organizácie, v piatok padlo už jedno meno - Július Slovák. ​Ten vraj na hraniciach robil dobrovoľníka od začiatku a firmu dobre pozná. Hneď ako ju ministrovi odporučil, stal sa aj jej subdodávateľom. Má vlastnú firmu GD identity, ktorá má s manažovaním veľkých akcií vraj skúsenosti a v minulosti už robili aj pre stranu OĽANO.

Konateľ spoločnosti GD Identity Július Slovák. Zdroj: TASR

Okrem firmy pána Slováka má firma Dustream ďalších viac ako 40 subdodávateľov. Nechcú, aby ich menovali, pretože by im vraj uškodila medializácia.

Nátlak zo strany médií cíti aj firma Dustream, ak neutíchne, vraj od zmluvy odstúpia. „Neviem, kto by to dokázal. Keď odídu, neviem kto to bude robiť,“ vyhlásil Mikulec.

Obhajoval sa, že firmu vraj museli vybrať rýchlo a aj dnes za jej podpisom stál. V čase, keď sa situácia riešila, vraj už mal štát všetky svoje kapacity v teréne. 

Tému spracovala Veronika Krempaská.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti