Domáce

"Určite" vás zaujíma, čo sa stalo s vrátami v centrále SDKÚ

Frešo a Matej
Zdroj: TASR

V roku 2006 získala strana vo voľbách 18,35 percenta hlasov. V roku 2010 to bolo 15,42 percenta, v roku 2012 už len 6,09 percenta.

V roku 2006 získala SDKÚ-DS vo voľbách 18,35 percenta hlasov. V roku 2010 to bolo 15,42 percenta, v roku 2012 už len 6,09 percenta a podľa niektorých prieskumov verejnej mienky jej hrozí vypadnutie z parlamentu. V strane sa navyše rozhorel otvorený konflikt, ktorý sa aktuálne prejavil aj problémom so zámkami na dverách v centrále SDKÚ.

Ondrej Matej, ktorý vedie "vzburu" proti predsedovi Pavlovi Frešovi, sa totiž dnes posťažoval, že nemohol mať tlačovú konferenciu v sídle strany, pretože v nej vymenili zámky na dverách a nedostal sa do nej. 

Popularita strany výrazne klesla a stala sa jednou z viacerých na hranici zvoliteľnosti

"Nedostal som sa do vlastnej kancelárie, neviem, čo mám na to povedať. Pýtam sa, za čo? Za to, že sme ponúkli alternatívu? Že chceme diskutovať? Za to, že ja osobne som ako zakladajúci člen obetoval profesijný život, financie a vlastnú rodinu, mám byť vyhodený z priestorov strany? Pán predseda Frešo, koľko ľudí musí ešte zo strany odísť, koľko ľudí chceš ešte vyštvať za vlastný názor? To nie je tvoja, ale naša strana," odkázal predsedovi cez kamery Matej.

Frešo reagoval vyhlásením, že SDKÚ-DS žiadnu tlačovú konferenciu neorganizovala, keďže podľa vnútorného predpisu ich zvoláva tlačové oddelenie. Vymenené zámky komentoval stroho - vraj ide len o "hysterické predkongresové intrigy Ondreja Mateja".
BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.